Emo....

2. září 2008 | 13.50 |

Tak sem byl minulý týden už zase ve městě. A víte čeho sem si všiml. Ničeho a všeho. Vše při starým. Lidé nakupovali, muzikanti hráli, bezdomovci žebrali a já byl mezi tím docela bez peněz. I tak sem se koukal, co novýho mají v obchodech. Ale všiml sem si i těch černě oblečených lidí. Někdy sami někdy ve skupince. Ano Emo. Ti, se kterýma si mě lidi taky pletou. Jen v ten den ne. To mě brali za prachatýho protože jsem měl na sobě sako. Přiznám se, že to nebylo dobrovolný a tu kravatu jsem taky už sundal a měl jí v mapách schovanou. Ale ta emo móda mi připomněla co mi říkala kamarádka a sestřenice. To že se na ně lidi koukají jako kdyby byli z jinýho světa jen protože stojí o emo-style.

Víte že kdyby tady tito lidé zmizeli tak by to bylo jako konec světa. Tak není něco v pořádku. Patří do vzhledu města. Patří do státu, kde si lidé mohou myslet co chtějí a nemusí se bát že za to budou trestáni státem nebo veřejností. A to byste měli taky. Tolerujte tyto lidi. Koukněte se na to, co zastupují. Dost často za tím stojí něco vyššího, něco moudrýho, něco, co se těžko chápe, ale je pravda, že je to něco čemu se říká svoboda. Víte, že když nemáte takový lidi kolem sebe, že vlastně nežijete ve svobodě. Někdo kontroluje váš život. V práci je to lechký poznat kdo. Ale horší je to, když toto máte i ve volným čase, když někdo i tam kontroluje váš život a trestá vás, když mu něco nepasuje. Dnes považujou lidi každýho za emo kdo je černě oblečenej, poslouchá gothik, má něco mystickýho na sobě, tráví čas na hřbitově a není turista nebo zahradník. Možná je, možná není.

Nechte ty lidi a nedrbejte o nich nesmysli. Nakonec vám vlastně ukazují, že žijete volně a můžete si myslet a dělat, co chcete, dokavať nepoškozujete jiný.


No tak rychle reagovat jsem nechtěl. Ale je to nutný. Vím, co je emo, ale já tu popsal i styly kolem gothik a satanismu apd.. Pro emo je více nebo méně cíl žívot od Emily the strange. I tak se do toho dost často zapletou kousky tich druhých stylů jako je mystika a návštěva na hřitově. Každej si z toho udělá to, co mu pasuje. A řekněte, kdo je v dnešní době 100% emo podle Emyli. Málokdo. Každej si z toho udělá inviduální styl. S tím příchází otáza jsi fakt emo? Trochu jo ale je tam i něco jinýho. Protože polouchám gothik (rock) - a to poslouchá hodně těch, kteří jsou emo. A taky je najdete někdy na hřbitově (co? Je tam klid:-D).

(Reakce na mirusch a bad_bot.)


P.S. Jako u mnoho článků, může se stát že i tady ještě něco dodám.


CZ - E5

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Emo.... mirusch 02. 09. 2008 - 17:44
RE: Emo.... bad_bot 02. 09. 2008 - 18:41
RE: Emo.... fretka 02. 09. 2008 - 18:57