3. 9. 2008 - CHOMUTOV

4. září 2008 | 15.00 |

Střelec zabil v centru Chomutova dva lidi včetně zasahujícího policisty

Ve středu kolem půl osmé došlo v centru Chomutova v baru Motorka ke střelbě. Pachatel zastřelil vietnamského zaměstnance. Svědek incidentu zavolal policii. Střelec následně zastřelil i přivolaného policistu, řekla krajská policejní mluvčí Jarmila Hrubešová.

Když hlídka přijela, byl střelec ještě v baru a těžce zranil zasahujícího policistu. Ten v zápětí zraněním podlehl.

Z vraždy obou je podezřelý devětatřicetiletý muž, kterého policie zadržela a nyní je v policejní cele.

"Muž z Teplicka vtrhl do baru kolem 19:30. Proč střílel a pálil i po hlídce (policie), zatím není jasné," uvedla mluvčí.

Policie pachatele zadržela, za dvojnásobnou vraždu mu hrozí až doživotní trest. Ostatní podrobnosti případu nejsou známy. Místo je v okruhu několika desítek metrů uzavřeno.

Podle informací Práva byl asi třicetiletýn policista ženatý a měl dítě.

Případy, při nichž policista zemře ve službě, nejsou v Česku ojedinělé. Podle neoficiálních informací zemřelo od počátku 90. let ve službě zhruba sedm desítek policistů.

Například před čtyřmi roky postřelil neznámý muž v Praze 5 policistu z hlídky, která ho chtěla zkontrolovat. Policista skončil s těžkým zraněním v nemocnici.

O rok dříve byl zraněn policista při přestřelce v Povrlech na Ústecku. Střelbě předcházelo vloupání do jedné z místních chat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře