Heike (12)

12. září 2008 | 18.00 |

Heike je 12 let a potřebuje nový játra protože od narození je nemá v pořádku (nefungují). Ale kvůli tomu že je moc málo registrovaných dárců orgánů tak musí dále čekat jako stovky dalších dětí a dospělích. Nikdo neví jak dlouho vydrží. Deně bere plno léků aby mohla žít dál.

Tento problém existuje i pro lidi co mají lojkomiji. Přitom jim pomoci je lechký. Stačí se registrovat jako dárce na kostní dřeň. U zdravýho člověka se při odebrání do 14ti dnů zase obnový a jediný co je nepříjemný je to odebrání. Ale co to už je když tim někomu zachráníte život. Nic. Stejně jako darovat krev který chybění se taky obmoví. Jinak krev se vám stejně každen měsíc sama vymění;-)

Plno dětí čekají na tuto malou věc která vás stojí jen pár minut vašeho času. Ale co to je už oproti tomu někomu zachránit život.

Jako neškodí ani se nechat registrovat jako dárce orgánů. Odebráni budou stejně jen po vaší smrti. A to jen možná. Aby se zbetečne nepytvali ve vašem těle tak máte pas kde stojí data který sou potřeba. A jako dárce máte taky výhody. Když sami něco potřebujete tak se o vás rychleji postaraj. Kdy by to už nedělal. Vy jste investice života:-D A i jinak pomoct jedno jak je pořád pomoct a ctí toho dotyčnýho. Zamyslete se kdyby ste byli vy nemocný a jen dárce by vám mohl pomoct tak by jste mu byli taky na doživotí vděčný. V tomto smyslu sem sám i pro to aby se tyto lidi dozvěděli kdo je jejich dárcem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře