Krnov

25. říjen 2008 | 13.35 |

Další úmrtí rodičky v Krnově

Nejen v Opavě ale v tomto měsíci zemřela žena po porodu. Ve čtvrtek 9. října nepřežila poporodní komplikace v Krnovské nemocnici pětatřicetiletá žena z Osoblažska. Zemřela na anesteziologicko-resuscitačním oddělení třetí den po porodu.

"Narozené dítě je zdravé, v současnosti je v péči rodiny," uvedla mluvčí nemocnice Eva Kijonková. Důvodem ženina úmrtí měly být poporodní komplikace. "Jedná se o poměrně vzácné komplikace, které se projevují dva nebo tři dny po porodu. Rodičce prudce klesne počet krevních destiček a zároveň prudce stoupne tlak," popsala mluvčí příčinu a dodala, že při dramatickém průběhu umírá na tyto komplikace většina postižených žen.

Pitevní nález ženy nechtěla Kijonková komentovat. "Veškerou dokumentaci máme připravenou pro znaleckou komisi. Počkáme, co řeknou znalci," řekla a upozornila, že lékaři nemocnice si nejsou vědomi, že by péči o rodičku jakýmkoliv způsobem zanedbali.

Úmrtím ženy z Osoblažska se již zabývá policie. "Případ šetříme jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví," potvrdila bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře