Úvod a vstup zpět

20. leden 2011 | 18.30 |

Spisovatelská múza má zřejmě dovolenou. Začíná to být opravdu bída. Zajímalo by mě, jestli to způsobují okolnosti jako u revma počasí. Nějak to všechno nedává, smyls. Pak se v tom má člověk vyznat. Komické na tom je, že mě to chytlo akorát v době, kdyby o čem bylo psát. Čirá ironie. Ani nevím, proč jsem odsouhlasila psát na těchto stránkách. Asi to byla vidina naděje, že se třeba zase po dlouhé době konečně rozepíšu. Jenže si nejsem tak jistá, jestli má témata vůbec někoho zaujmou. Převážně jsem vždy psala jen o tom, co mě zrovna nějakým způsobem zaujalo. Vždycky se totiž najde někdo nebo něco kdo vám rozhoupe pérka (ať v dobrém či špatném). Takže z toho pak pokaždé vyšlo několik odstavců plných řešení něčeho co vlastně lidi ani řešit třeba nechtějí nebo se bojí. Od jak živa jsem pesimista a upřímně řečeno i kdybych nebyla, řešení pozitivních věci je nuda to musí přece každý sám uznat. Ironie v mých článcích je ta, že se pokaždé ptám proč a pokaždé na to odpovím. Trochu mi můj styl vidění do hlavy lidem a vědět proč dělají tohle a támhle to leze na nervy. Člověk pak nemůže nic chtít, protože ví, jak by to probíhalo, kdyby to dostal a na tom proste fakt, není nic kouzelného. Pokud můžu radit, všichni by měli být rádi, že svým protějškům nevidí do hlavy a nechápou jejich činy aspoň je v tom trocha tajemna a zmatku. Život kdy člověk ví, co někdo udělá za pět minut a i proč to udělá je nuda. Je to jako byste žili ve světě matematiky a všude byli jen čísla a logická řešení. To prostě není žádná zábava.

No obraťme list. Takže jsem tu. Nevím vlastně ani proč a už vůbec netuším, co bych tu měla dělat, ale budíš. Dopředu ovšem upozorňuju, že píšu rovnou, takže je to většinou dlouhý chybný a občas i nesmyslný blábol. Tohle prostě nemůže brát nikdo vážně. To prostě nejde. Tato moje složka má být údajně něco jako můj deník tak bych chtěla jen upozornit, že to nebude deník ve stylu: Milý deníčku dnes jsem... bla, bla, bla... Nikdy se nezabírám místem, kde zrovna píšu, co se okolo mě děje nebo co dělám. Ano občas je tam nepatrná zmínka ale mém záměrem je podělit se o to co mě právě zaujalo i když občas některé komické věci musí ven. Takže neočekávám návštěvnost ani komentáře, ale čistou kritiku (a brzký vyhazov).

To by snad mohlo být pro začátek všechno a teď mě omluvte. Vracím se do dění našeho ústavu, aby ze mě jednou taky něco bylo.

PS: Může mi někdo vysvětlit, proč zrovna já se umím vždycky přimotat do špatné situace? Asi mně hrozí pěkný průšvih. Takže lidi, já pro zatím raději mizím. Pa...

Sierra

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře