Přestřelka v pražských Řeporyjích

16. září 2009 | 16.50 |

Tragicky skončila přestřelka, která se ve středu ráno odehrála v pražských Řeporyjích v ulici Hasičů. Podle informací policie zemřel při střelbě pachatel a kriminalista.

Záchranáři se snažili muže oživit, oba ale zemřeli. "Dva muži utrpěli vážná zranění a nepomohla jim ani resuscitace. Podle předběžných informací mohu potvrdit, že jeden z mužů je policista," řekla mluvčí pražské záchrané služby Jiřina Ernestová.

Zdravotníci bojovali o životy mužů několik desítek minut přímo na ulici.

Na místě podle svědků zasahuje velké množství policistů, oblast je ohraničená policejní páskou. Jedno z mrtvých těl zůstalo po střelbě ležet přímo na kapotě policejního vozu, druhé leželo po střelbě u potoka, asi sto metrů od prvního těla.  

Na místě jsou od dopoledne také pracovníci Policejní inspekce, kteří situaci monitorují. "Zda budeme případ vyšetřovat zatím není jasné, okolnosti střelby se stále vyšetřují," řekla mluvčí Policejní inspekce Martina Lídlová. 

Pražští kriminalisté si všimli v autě muže, který již několikrát unikl spravedlnosti. Rozhodli se proto zakročit, muž ale začal vozem ujíždět. 

"Při jízdě havaroval a narazil do lampy. Ve voze se uzamkl, při následné přestřelce zemřel pachatel i jeden ze zasahujících kriminalistů," řekla mluvčí pražské policie Eva Miklíková.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře