V úterý o tom rozhodl senát královéhradeckého krajského soudu. Odsouzený se také musí podrobit ochrannému sexuologickému léčení.

Policisté muže zadrželi loni v létě, odmítal se ale přiznat. Prý se bál, že ho policisté za to, co udělal, budou bít. Přiznal se až v pondělí u soudu.

Dívky začal zneužíval v době mezi jejich pěti a deseti lety. Děvčata jeho činům nerozuměla. Teprve později vyšlo jeho chování najevo, když se starší dívka svěřila dětské psycholožce.

"Bál jsem se, že mě budou policisté bít. A taky jsem se hrozně styděl za to, co jsem prováděl, lituji toho," uvedl obžalovaný. Nepřiznal ale všechno. Státní zástupkyně Hana Flídrová jej žaluje také z pohlavního zneužívání mladšího bratra obou dívek. "S ním jsem nic neměl," odmítl tuto část žaloby.

Ohledně dvou dívek, kterým v době skutku bylo mezi pěti a deseti lety, přiznal, že s nimi prováděl orální praktiky a mimo jiné je nutil, aby mu hladily jeho přirození. Občas se podle jeho slov stalo, že u toho byly dívky spolu. "Vzrušovalo mě to. Holky se nebránily, asi se jim to líbilo, protože se tomu smály," řekl soudcům.

Podle obžaloby se trestné činnosti dopouštěl v letech 1997 až 2005.

Kupoval jim dárky

"Provozoval s poškozenými sexuální praktiky venku v lese, na poli, různě v přírodě, ale i doma v místě bydliště, opakovaně a v přesně nezjištěném počtu případů, nejméně dvakrát týdně v letních měsících. Dívky jeho jednání nerozuměly, v uvedené době neměly žádné sexuální zkušenosti a nebyly schopné posoudit význam odporu proti vynucovaným sexuálním praktikám, navíc jim za to obviněný kupoval dárky," uvedla v obžalobě Flídrová.

Starší z dívek se s nepříjemnými zážitky později svěřila dětské psycholožce a záležitost se dostala na policii, která muže zatkla loni v srpnu.