Jarmila Koháčková proti manipulaci

10. březen 2010 | 20.00 |

Etika nemá jen kamarády ale i dost co jí nesnesou. Nesnesou jí protože vzděluje pravdu když se do něčeho pustí. Sice neví vše což jí někteří předhazují. Jenže kdo ví už všechno? Kdo? Jen ten co u toho je a vzdělí pravdu. Tak teď trochu pravdy!!!

Souhlasím s všeobecnými názory, že se člověk pravdy těžko dovolává, naše státní orgány a organizace, které jsou tu pro nás a měly by nám pomoci, tak mnohdy nefungují. Sdělí Vám pouze,že otec i matka mají stejná práva a pokud se jeden z rodičů rozhodne tomu druhému škodit a neštítí se použít nejrůznějších prostředků, čímž už si ale bohužel neuvědomí, že nejvíc ublíží svému dítěti, není proti tomu v podstatě pomoci. Naše soudy nejsou z nejrychlejších, což jim naše zákony umožňují. A to je,dle mého názoru, ten největší problém.

Od začátku:

Soudní jednání o výchově Terezky se vlečou, tak od roru 2007 a je rok 2010.
Koncem března 2010 bude matka s Terezkou rok, ne dva roky...je jasné, že za tu dobu s ní navázala opět citový kontakt, který se tak pracně snažil otec zpřetrhat...

Neni člověka, kterému by nějak matka Terezy (Jarmila Koháčková) nepomohla a dobře se ví, jak toužila po dítěti.
S otcem Terezky nebyli ani manželé, znali se jen krátce, v 37 letech už nedoufala, že se jí vůbec kdy podaří otěhotnět (s předchozím partnerem se pokoušela dokonce o umělé oplodnění). Když se jí to pak po krátké známosti s p.Chrápavým, podařilo, neřešila, že je to člověk již 3x rozvedený, což ji, pravda, mohlo varovat. V té chvíli byla šťastná a těšila se na nový život. Dnes už rozvod není ojedinělá záležitost člověk se nemusí hned napoprvé potkat s tím "pravým" protějškem. Jednoduše rozhodla se otci důvěřovat a počítala s ním do života, což se však ukázalo chybou.

Celá situace je teď extrémně vyhrocená, jen díky otci, který má násilnické sklony, psychopatické jednání a matku Terezky šikanoval. Navíc je to manipulátor, který si z kdoví jakých důvodů získal na svou stranu soc. pracovnice, které ho (bohužel pro Terezku) podpořili v tomto sporu u soudu. Všechno je v lidech a pokud kápnete na člověka, který Vám prostě není nakloněn,nic moc nezmůžete. Otci nejde o Terezku, jen cítí zášť vůči matce, protože si dovolila se mu vzepřít a po nějakém čase i s dcerkou od něj odešla. Dokonce dvakrát.

Poprvé když od něj odešla, nějaký čas s Terezkou pobývala v azylovém domě, kde byly obě před otcem v bezpečí. Matka už měla před soudním rozhodnutím svěření Terezky do své trvalé péče..Jenže, otci se nakonec podařilo ji přesvědčit, že se změní, aby se k němu s Terezkou vrátila a toto rozhodnutí soudu stáhla.

Po pár měsících, však od něj odešla i s Terezkou po druhé.

Otec však jednoduše vtrhl do domu rodičů matky, kde zrovna byla a Terezku ji odnesl, neboli-unesl.

Samozřejmě se domáhala svého dítěte, nejen u otce za asistence policie, ale obcházela i sociálky a jiné různé instituce. A všude jí pouze sdělili, že zasáhnout nijak nemohou a že otec i matka mají stejná práva na své dítě. Téměř dva roky trpělivě čekala až soud rozhodne, neboť se nechtěla přetahovat o své dítě a vystavovat ho traumatu. Je to možná těžko uvěřitelné, ale v tomhle konkrétním případě zafungoval model obráceně. Otec předváděl nevídané kousky, při čemž se matce vysmíval do očí, že na Terezku může zapomenout. S malou manipuloval, proti matce, což mu kupodivu dlouho vycházelo.

Takže, matka byla v tomto konkrétním případě ta která se poctivě snažila vše urovnat klidnou cestou,
chodila ke každému soudnímu stání, kterým se otec zpočátku vědomě vyhýbal. Obcházela všemožné instituce, dokumentovala situace a vodila si svědky. Jsou záznamy o tom, jak nevhodně se otec choval a že matce styk s dítětem znemožňoval, od chvíle, kdy si násilím Terezku od matky odvezl a držel ve svém domě. Izoloval Terezku nejen od matky, aby s dcerou mohl manipulovat, ale i od matčiných rodičů a veškerého příbuzenstva a přátel...výsledkem bylo to, že se matce začala Terezka odcizovat a začala chápat svou maminku, jako nějaké velké zlo..

To, že se matka byla nucena stýkat se svou dcerou v krizovém centru,to bylo jen díky němu,protože on jí znemožňoval jinak přístup k dítěti.Až soud mu to nařídil, přesto že stále nebylo rozhodnuto ani předběžně o výchově dítěte.Takže věta v mediích že"Matka se mohla stýkat se svou dcerou pouze přes krizové centrum SPONDEA",měla správně znít takto"Otci bylo soudně přikázáno,že musí umožnit matce kontakt s dítětem".

Tento případ je vážně k neuvěření a opravdu nemá logiku. Je však známo, a nejen v dnešní době, že dobrý právník a dostatek financí, dokáže divy. (Kerektůrou smazáno a opraveno na:) Posudek, zvlášt, co se dítěte týká by měl být stanoven na základě více návštěv a důkladnějšího zkoumání , ne pouze jedné jediné. Navíc, prý se v onom psycholog. posudku vyskytla větná spojení, která užíval běžně otec Terezky, ....

Nešťastná matka nenašla bohužel pochopení u soc.pracovnic. 4x zažádala o předběžné opatření, přesto ji nebylo vyhověno..Proč? To nechápala. A nikdo, kdo ji známe to taky nechápeme.. Při tom jí na všech úřadech tvrdili, že má stejná práva, jak otec... a při tom to tak nebylo. Téměř po dvou letech (v březnu 2009) jí došla trpělivost. Už se nemohla dál jen nečinně dívat na to, jak se jí její jediné dítě mění pod vlivem otce. Rozhodla se přestat snášet otcův výsměch do očí "že na Terezku může zapomenout" a vzala si toto právo "být matkou, dítěti, které porodila", do vlastních rukou... a s dcerkou odjela.To jen otec využil médií a křivě ji obvinil (nakonec i tento jeho počin, vypovídá dost o jeho osobnosti)...
Otec udělal velký humbuk a v podstatě na to neměl právo, nic nebylo soudně rozhodnuté.

Vzhledem k tomu, že se otec Terezky choval tak, jak se choval, jednala ona, tak jak jednala a citový kontakt s dcerou opět navázala . Myslím, že už Terezce otec nikdy nenamluví, že jí maminka nemá ráda, že ji opustila, že je zlá a smrdí... a teď už jde o to jen zklidnit a vyřešit tu vyhrocenou situaci...Matka, nehodlá vymývat dítěti mozek, chce to už nějak rozumně dořešit. Je přesvědčená, že se rozhodla správně a že Terezku chrání, před negativním vlivem otce a schovává se, jen kvůli tomu, aby jí a Terezku opět neohrozil, což se dá pochopit. Vím, že ona s Terezkou nemanipuluje (na rozdíl od otce), je jí jasné, že dítě má jednou i otce a že s ním musí vycházet. Nakonec i Terezka jednou vyroste a bude mít svůj názor, pokud ho už nemá, ...je to bystré děvčátko..

Dá se říci, že oba rodiče Terezky mají finanční zabezpečení dobré. Podotýkám, že tato matka je zcela bezúhonná žena, není ani jednou rozvedená a nemá již 3 děti ( z toho 2 dospělé), tak jako otec... Takže se ptám, je snad špatné, když má matka zájem starat se a vychovávat své jediné dítě, které bylo doslova "vymodlené"(tak v pozdním věku ženy)?

Jistě ženy odsouhlasí, že jim biologické hodiny tikají poněkud rychleji, než mužům a celé to zrození života prožívají poněkud intenzivněji. Čímž se nijak nesráží roli otců, dozajista mají své místo a jsou také důležití. Tento otec však má dnes se svou novou přítelkyni další dítě (které se narodilo pouhé dva měsíce po té, co si matka "dovolila" Terezku k sobě vzít).

Proč by, proboha, Terezku měla vychovávat otcova nová partnerka, nebo rodiče otce (tak jak to bylo, když byla dcerka držena v jeho domě), když má vlastní milující maminku?!

Ať už byla Terezka před rokem držená v domě otce a zmanipulovaná, dnes už je vše jinak. A k tomu by měl soud přece také přihlédnout, vždyť jde především o Terezku, malé dítě, které potřebuje matku! Takže všichni pevně věříme, že se tento případ znovu otevře a že se nakonec prokáže, že matka jen chrání své jediné dítě a jedná správně.
Protože:
• pokud jeden z partnerů toho druhého šikanuje, chová se násilně a psychopaticky, měl by, nebo spíš musí, přece od takového člověka ten druhý odejít. Kdyby setrval ohrozil by tím nejen sebe, ale především dítě!!!

• pokud člověk vidí, že se dítěti ubližuje ať už fyzicky, nebo psychicky, je jeho povinností zakročit!!!
A proto je bezpodmínečně nutné znovu se tímto případem zabývat!


P.S.
Pro Vaše info:
Tady je ještě příspěvek od Martiny Weiterové - první manželky Radka Chrápavého - otce Terezky:

"Jsem první žena otce Terezky, znám ho 25 let, mám s ním 2 dnes již dospělé děti. Nikdy k nim nehořel tou "láskou", kterou předvádí teď v médiích, víceméně mu byly úplně jedno. Dceru, která je mimochodem od narození nevidomá, už několik let neviděl, protože si dovolila mít na věc, týkající se Terezky, jiný názor a protože byla v té době ještě nedospělá a nevěděla,jak se se situací srovnat, neměla odvahu ho od té doby kontaktovat. Její "tatínek" se k ní obrátil z toho důvodu zády a vyjádřil se zhruba v tom smyslu, že ho už nezajímá. Myslím, že další můj komentář o kvalitách tohoto pána již není třeba".

Příspěvek jeho druhé manželky pro Vás bohužel nemám k dispozici, ta se odmítá jakkoli vyjadřovat, jelikož po soužití s otcem Terezky, musela vyhledat pomoc psychiatra...a dosud, cokoliv v souvislosti s ním, v ní vyvolává nemilé pocity.

Chceme tyhle manipulace ze strany p Chrápavýho dál tolerovat? Etika stojí za pravdou a mi víme co je pravda. Kdo to neví tak to uvidí v dalších článkách. Co se dozvíte? Víc o tom muži a k čemu jsou takový schopný.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Jarmila Koháčková proti manipulaci hancca 11. 03. 2010 - 10:16
RE: Jarmila Koháčková proti manipulaci s v ě t l o n o š : 11. 03. 2010 - 10:50
RE: Jarmila Koháčková proti manipulaci etika 11. 03. 2010 - 11:25
RE(2x): Jarmila Koháčková proti manipulaci s v ě t l o n o š : 11. 03. 2010 - 12:32
RE(3x): Jarmila Koháčková proti manipulaci etika 11. 03. 2010 - 12:51
RE(4x): Jarmila Koháčková proti manipulaci s v ě t l o n o š : 11. 03. 2010 - 13:12
RE(5x): Jarmila Koháčková proti manipulaci etika 11. 03. 2010 - 14:18
RE(2x): Jarmila Koháčková proti manipulaci jarmila vaňková 11. 03. 2010 - 14:50
RE(3x): Jarmila Koháčková proti manipulaci etika 11. 03. 2010 - 15:17
RE(4x): Jarmila Koháčková proti manipulaci ludvík prominutý 11. 03. 2010 - 15:49
RE(5x): Jarmila Koháčková proti manipulaci etika 11. 03. 2010 - 16:06
RE(6x): Jarmila Koháčková proti manipulaci Šárka 11. 03. 2010 - 16:36
RE: Jarmila Koháčková proti manipulaci romana 11. 03. 2010 - 11:37
RE: Jarmila Koháčková proti manipulaci Šárka 11. 03. 2010 - 16:28
RE: Jarmila Koháčková proti manipulaci Šárka 11. 03. 2010 - 16:56
RE(2x): Jarmila Koháčková proti manipulaci etika 12. 03. 2010 - 13:25
RE: Jarmila Koháčková proti manipulaci stenly 18. 03. 2010 - 17:48