Marathon smrti

19. březen 2010 | 18.00 |

To už z nadpisu splívá co se mi zdálo:-D

Začlo to docela normálně. Jsem se účastnil marathonu. Ehm jako kdyby mě to někdy napadlo. No neva. Nejsem sám. Je docela dost lidí co se tohoto prapodivnýho marathonu zůčastňujou. Proč prapodivnej? Protože se běží skrz poušť. Mimo mě tam běží dost chlapů ale i jedna docela mladá holka a můj brácha, že by jeho přítelkyně?:-)

Jsme už déle na cestě a k vedru přijde ještě to že pití i jídlo musíme vlákat sebou. Krása. Nejsem první. Tak dobrej fakt nejsem ani ve snu. Ale běžim s celou skupinou která se drží docela dohromady. Pár trochu před náma, pár zanáma. Jak to tak vždy je. Brácha něco předemnou a ta holka ještě dál předemnou. Ani ji nevnímám. Mám co dělat. Takhle jsme už trochu na cestě a v území kde nedostanem ani pomoc kdyby se něco stalo. Jsme se dostali i k nějakému starému opuštěnému městu. Jestli se tak dá popisovat pár kamených a rozpadlích budov. Běžíme jen kolem a nevšímáme si moc okolí.

Krátce za ním si ale všimnem že přednáma se nanás valí písečná bouře. Vrátit se k tim budovám nemá cenu. Jsou moc daleko už. Ta se zkouší celá skupina dostat k malí skalce aby se za ní schovala. Většina zahodí baťohy aby byly rychlejší ale já si ho nechám a brácha taky. Skoro všichni nás předběhnou ale vidim že to sotva někdo stihne. Ta písečná bouře je moc blízko.

Já vytáhnu v běhu ještě takovej průhlednej kus plastiku z baťohu který používáme jako stan a křičim na bráchu aby to taky udělal a pořádně se pod to schoval. Sotva si lehnem, každej někde jinde, tak se ta bouřka přes všechny přehání. Je to děsnej hluk a já ani nevim jestli to bude fungovat. Vim jen o co míň písku dostanem do plic o to líp pro nás. Nevim jak dlouho pod tim ležim a co je s ostatníma ale ta "plachta" je těžší a těžší. Musí na mě ležet už docela dost písku. Ale pořád slišim ten příšernej vítr hvízdat tak nelezu ven. Po dlouhý době a velký únavě je ticho. Tak lezu ven. Spíš se vyhrabávám ven.

Pokračování příště.....;-)


Zpět na hlavní stranu blogu

Související články

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář