Zbabělost

24. duben 2008 | 22.00 |
Už jste si taky někdy říkali že je někdo zbabělec a nechce se něčemu postavit? A nebo že ze sebe někdo dělá chudinku? Určitě jste si to o někom už mysleli. No ale má to jako vše dvě strany, ne li víc. U některých věcí říkam to je v pořádku že si ten dotyčnej netroufnul nebo že ustoupil i když bylo pak hůř. Ale o tyhle nebudu psát. Proč taky. Ne mě jde o jiný lidi. Mě jde o ty co mi tohle předhazují a přitom nejsou o nic lepší. Možná si řeknete že jsou ještě horší. Nebudu jmenovat o koho jde protože to nemá cenu. Každej si to někdy dovolil když "nevěděl už dál". Ale začnem ne?
Víte co je zbabělí od kamarádů a rodiny? To že vám předhazujou že chcete taky něco pro sebe a že jste zbabělci když jim nepomůžete. U kamarádů k tomu ještě přijde že začnou vyhrožobat tim že skončí s vámi na vždy. U rodiny, hlavně rodičů přijde to téma že pro vás všechno udělali a měli by jste být vděčný. Začnou s tim co všechno pro vás vzdali (tak jste mě měli potratit). Docela zbabělí podle mě začit vyhrožovat a tim co vlastně sám něco chtěl. Héj, já se chci dostat jen dál a oproti jiným se strarám o rodinu a kamarády. Svoje sny a přání jsem posunul do zádu a nebo dokonce i vzdal a to jen pro ně abych pomohl a podpořil.
Některý jsou tak zlí že mi předhodí to že ze sebe dělám chudáčka s tim co jsem prej kvůli nim nemohl dělat a pak to začně zase to vyhrožování co jsem odstavec před timhle psal. Pak jsou ti co o mě ví víc a dělaj ze mě chudáčka s něčim co jsem jim v důvěře vzdělil. Co to je? No mám menčí problémy. To znamená že občas bezdovůdně dostanu kolaps, složim se. A nebo při namáhaní to semnou sekne nebo mě začne bolet u srdce. Nechci aby mi to dělalo potíže a aby lidi na to dávali ohled proto jsem to léta tajil než na to náhodně přišli (vezli mě do nemocnice). Nenávidim když mi to někdo předhodí že s tim dělám chudáčka. Může mě to, ne naštve mě to vždy protože to neni pravda. Nechci aby se na to dávalo ohled a je to zbabělí mi to předhazovat. Mě tento problém nevadí a nedávám na něj ohled. Ani o něm nemluvim. Jen když se na to někdo zeptá tak mu po pravdě odpovim, ale jen když je to dobrej kamarád a proto je to hnusný když mi to předhodí. Je to zbabělí se na to vymluvit protože je to moje věc a ne jejich. Proč to používaj pro svojí výmluvu? Jen z vlastní zbabělosti se svým problémům postavit. Mám sám dost problémů ale nepředhazuju je lidem co s nimi nemají nic společnýho.
Jasně předhodim rodině to že jsem nemohl studovat, ale je to pravda a jejich výmluva že můžu přeci studovat je stupidní. Kdo asi bude vydělávat a nosit životní prostředky (peníze) domů? Ty člověk nedostane bez práce. Znamená že musim pracovat a nemohu studovat. Stejně to samý s kamarádama nebo s přítelkyní. Jasně že nikoho nepotkám když jsem doma - no ale v práci taky ne! A vpráci jsem hodně a pracuju tvrdě. Důvod nejsou jen peníze ale i to že se chci dostat dál abych si mohl i něco splnit (a nejem mě - ale to nikdo nechápe). A když nejsem v práci tak se musí tělo i trochu regenerovat, nabrat novou energiji. A o co víc práce o to míň možnosti jít ven a seznámit se. Rodinu samozřejně nesmim taky zapomenout, o tu člověk chce taky pečovat. A to se mi častěji taky předhazuje. A když řeknu: "OK tak jdu." tak mi začnou ten opak předhazovat. Hezky zbabělí. Sakra koukně te se na sebe co děláte a pak se nedivte jakej jsem a koukně te za to co chcete vidět. Pak uvidíte možna ale jen možná jakej doopravdy jsem. Pak můžem společne zlepšit naše životy a hlavně se budeme mít líp. Ale k tomu nesmíte být zbabělci.
A kdo to nepochopí tak to pochopí až když se někomu kdo jim pomáhá něco stane odejde, zmizí, překvapivě zenře nebo si veme život z nějakýho pitomího důvodu. Ale pak může být už pozdě. Lidi zamislete se nad sebou než začnete někomu něco předhazovat. Zamislete jestli to neděláte z vlastní zbabělosti.
P.S. Napsal jsem to protože mi mamka dnes tyto věci a ještě více předhazovala a já už nemám náladu se s ní o tomhle bavit. Víc vědět nemusíte.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře