Praha 3.2011

21. březen 2011 | 21.00 |

Devítiletá dívka nalezená v Troji zemřela násilnou smrtí

Soudní pitva ostatků devítileté dívky, které byly ve středu nalezeny v pražské Troji, potvrdila násilnou smrt. Policie s ohledem na náhubkový zákon přestala uvádět totožnost oběti.

Kriminalisté tak případ vyšetřují jako vraždu. "Ještě v průběhu večera a noci probíhala soudní pitva, jejíž prvotní výsledky má již policie k dispozici. Z nich vyplývá, že dívka zemřela násilnou smrtí," řekla mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

V průběhu středeční pátrací akce v Tróji policisté objevili ostatky lidského těla. "Policisté Speciální pořádkové jednotky narazili na nesrovnalost v terénu a rozhodli se místo prozkoumat. Při bližším ohledání vyšlo najevo, že půda ukrývá ostatky lidského těla," řekla ve čtvrtek Zoulová.

Vzhledem k dané lokalitě existovala velmi vysoká pravděpodobnost, že se může jednat o ostatky devítileté dívky, pohřešované od října loňského roku. Tělo bylo převezeno k soudní pitvě. Při prvním ohledání soudním lékařem bylo s téměř stoprocentní jistotou zřejmé, že se jedná skutečně o ostatky pohřešované dívky.

Pracovníci Kriminalistického ústavu Praha začali ihned s expertízami zajištěných stop. "Jejich výsledek budou mít kriminalisté k dispozici co nejdříve," doplnila Zoulová.

Prahastred

"V průběhu středy policie zadržela 41letého muže z Mostecka, a to v souvislosti s další majetkovou trestnou činností. Tento muž je trestně stíhán od loňského roku pro trestné činy zbavení osobní svobody a krádeže vloupáním do obytných objektů v Praze 8 a ve Středočeském kraji," doplnila Zoulová k zatím jedinému obviněnému v případu.

Po identifikaci nalezených ostatků je tento muž, který je jediným obviněným v souvislosti s tímto případem, vyslýchán od středečního večera. Očekává se, že bude obviněn z trestného činu vraždy.

Podle serveru Aktuálně.cz je muž nadprůměrně inteligentní, má však jen základní vzdělání. Vyniká dobrou fyzickou kondicí, jeho osobnost ale nese psychopatické rysy.

"Expertíza potvrdila, že se s největší pravděpodobností jedná o pohřešovanou Aničku," prohlásila ve středu večer pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře