Elisabeth Fritzl 1984-2008

3. červen 2008 | 13.10 |

CZ_vlajka.JPG - DE_vlajka.JPG
Elisabeth zmizela koncem léta roku 1984 tenkrát jí bylo 18. Její otec policiji tenkrát řekl že utekla k nějaký sektě. 24 let později, koncem dubna 2008 (42) byla zase nalezena. Co se stalo?
1977 už vše začalo. Možná i dřív. Ale začnem později, když Elizabeth zmyzela. Tenkrát řekl její otec že utekla k nějaký sektě. 1992 leželo před domem otce, Josef F., mimino (holčička) od Elisabeth s dopisem že se o něj mají její rodiče starat. To samý rok později taky holčička a ještě jednou 1996 (kluk). Všechny tři děti adoptoval Josef F. se ženou a staral se o ně.
Koncem dubna tohoto roku ale fasáda tohoto domu ve měste Amstetten (Rakousko) spadla. (p1)
Dum.jpg(p1.)
Co se ví? Josef F. unesl v roce 1984 (24 srpna) svojí vlastní 18ti letou dceru Elisabeth F. kterou už od jejích 11ti let sexuálně zneužíval (1977). Zavřel svojí dceru do sklepa kde jí nejdřív přivázal aby nemohla utéct. Časem ve sklepě vybudoval podzemní byt (max. víška 1,70m) kterej byl zajištěnej dvouma těžkýma ocelovýma dveřma který se dali jen kódem otevřít. Vystavění sklepa prý už začal rok po té co začal svojí dceru sexuálně zneužívat (1978). Do sklepovýho vězeví se dostával čerstvý vzduch jen díky jednomu generátoru. Okna nebyla žádná. Vše bylo tak zařízený aby člověk mohl přežít i celý dny bez toho aby někdo přišel se zásobama. Kuchyň, lednice, sporák....televize. V čase co toto Josef F. vybudovával tak pravydelně znásilňoval svojí dceru. S tohoto znásilňování vznilklo několik dětí. (p2)
Ale až do roku 1993 byl ve sklepě jen jeden jedinej pokoj v kterym byla Elisabeth a její děti. Až pak vybudoval Josef F. další pokoje. Do tý doby byli i její děti svědkama znásilnění.
Deti.GIF(p2)E_v.JPGJosef F. (2008)(p3)
E_s_nB.JPG(p4)E_s.JPGElisabeth F. (1984)(p5)
Tři děti s toho Josef F. adoptoval a jedno pár dní po porodu zemřelo (dvojče od Alexander). Pokaždý donutil svojí dceru aby napsala dopis s prosbou aby se její rodiče o děti starali. Až koncem dubna 2008 se na vše přišlo po té co 19ti letá Kerstin byla bez vědomí nalezena a do nemocnice převezena. Nemocnice nechala hledat po televizi hledat matku.
73 letej Josef F. se k obvynění ještě nevyjádřil. Ale podle výsledků DNA testů je jisto že to jsou jeho děti. Policije dále případ vyšetřuje.

Josef F. byl už před 40ti lety kvůlu znásilnění odsouzen. 1967 znásilnil jednu 24 letou ženu a ještě ve stejnym roku se pokusil znásilnit další 21ti letou dívku.

Jeden bývalej podnájemce domu od Josef Fritzl slišel podle svých údajů několikrát podezřelý hluk ze sklepa. Slišel občas ťukání a hluk jakoby někdo něco nechal spadnout. Josef Fritzl mu taky jednou řekl že ten dům jednohodne bude psát ještě historiji.
Ten muž bydlel od roku 1995 do mynulího roku v přízemí tohoto domu v Amstetten, v kterym Fritzl svojí dceru Elisabeth s jejíma třema dětma ve sklepě zavřel. On se zeptal Fritzl jestli ty zvuky ze sklepa jsou od plynového topení, a tento odpověděl s Ano, řekl Dubanovsky. Všichno podnájemníci museli souhlasit, že do sklepa nevstoupí. Nesměli dělat žádný fotky od tichto prostorů. Fritzl jim vyhrožoval že každýho vyhodí kdo proti týto mluvní smlouvě prohřeší.

Josef F. nelituje toho co svý dceři a jejim dětem udělal. Prý mají být ještě rádi že Kerstin (19) vlastně ještě zachránil život.
Kerstin nemá podle doktorů absolutně žádnou emonitu. Důvod k tomu může být genetická chyba skrz incest a dlouhodobý uvěznění ve sklepě.
Elisabeth se povedlo i skrz tuto situaci naučit děti číst a psát stejně jako s jinýma komunikovat.
O začátku jejího uvěznění řekla Elisabeth Fritzl, že její otec jí pod jednou záminkou lákal do sklepa, s tim že s ní odnese dolů jedny dveře. Ve sklepovim vězení jí nejdřív přivázal dva dny s poutama na ruce (želízkama) na jednom sloupu, dalších šest až devět měsíců jí přivázal na provaz aby mohla alespoň na záchod.(p6)
Policie dále prohledává sklep po dalších tajných místností. Dále si podle policie vzal ty tři děti k sobě jen protože po narození tak nahlas brečeli že se bál že na to někdo přijde.
Verlie.JPG(p6)

Elisabeth šla po škole na učňák jako servírka. V týto době jí bylo 15. V 15ti taky poprvý utekla z domova ale policije jí přivedla zpět stejně jako rok pozěji. Nikoho nenapadlo že v tuto dobu Josef Fritz svojí nejmladší dceru už léta znásilňoval.

Kdo je Josef Fritzl
Josef Fritzl se narodil 9. dubna 1935. Vyrůstal bez otce a v dětství byl podle jeho sestry téměř denně bit svou matkou. Vyučil se elektrotechnikem. Se svou ženou Rosemarie má sedm dětí. Poprvé měl problémy se zákonem v roce 1967, kdy byl obviněn ze znásilnění. Fritzl vlastní v Amstettenu pět nemovitostí, některé však značně zadlužené, včetně domu, v jehož sklepení zneužíval a věznil svou dceru a následně i jejich potomky.
Rakušan Fritzl 24 let zneužíval a věznil dceru
Celý civilizovaný svět je šokován kauzou, která vyplynula na povrch v dubnu v Rakousku. Třiasedmdesátiletý Josef Fritzl po 24 let zneužíval a věznil svou dceru ve sklepení v obci Amstetten. Dceru znásilňoval od jejích jedenácti let, je také otcem jejích sedmi dětí, jedno po porodu zemřelo a Fritzl jeho tělo spálil.
Tři děti se mu pak podařilo legálně adoptovat a přivést do bytu pár metrů nad sklepením, který sdílel s Rosemarie Fritzlovou, manželkou a matkou Elisabeth. Zbylé tři děti nikdy nespatřily denní světlo.
Od roku 1984 až do roku 1993 byla jeho dcera Elizabeth zadržována v jediné místnosti. Teprve poté Fritzl sklepní prostory rozšířil. Děti, které se narodily předtím, tedy musely přihlížet, jak otec dceru pravidelně znásilňoval.
Martýrium začalo tím, že Fritzl 28. srpna 1984 tehdy osmnáctiletou Elisabeth požádal, aby mu pomohla snést do sklepa jedny dveře. Hned nato ji ale spoutal ruce a přivázal ke sloupku - na dva dny. Pak byla po dobu šesti měsíců přivázána na laně, aby si mohla aspoň dojít na toaletu.
Fritzl byl zavřen do vazební věznice v St. Pollen. Ve výpovědi uvedl, že dceru věznil, aby ji ochránil před drogami.
Vyšetřovatelé případu oznámili, že zajišťování stop ve sklepním úkrytu bylo v zásadě ukončeno, pokračuje však průzkum celého domu, který má dohromady rozlohu asi 1000 metrů čtverečních, i přilehlé zahrady a garáže.
Fritzlova manželka Rosemarie o věznení údajně nic nevěděla. Fritzl jí řekl, že dcera utekla.
Sklepní vězení mělo rozlohu 60 metrů čtverečních, výška místností bez jediného okna dosahovala jen 1,7 metru. Dnes dvaačtyřicetiletá Elisabeth má z těchto nelidských podmínek téměř bílé vlasy a její kůže je bledá, skoro "průsvitná".
Prohlédněte si sklepní vězení v Amstettenu, kde Fritzl 24 let znásilňoval svoji dceru
Obětem zatím zůstává odepřen pohled z oken na kvetoucí stromy. Okna jejich pokojů jsou zatemněna. Po letech věznění v temném sklepení by jim prý náhlý přechod na denní světlo mohl ublížit.
Fritzl se k otcovství sedmi dětí se svoji dcerou rakouské policii přiznal.
Fritzl po zatčení přes právníka vzkázal, že není žádným netvorem - své oběti přece mohl kdykoliv zabít, řekl. Svým vězněným obětem vyhrožoval, že jim pustí plyn.
Výstavbu sklepního vězení údajně plánoval již několik let dopředu. Fritzl po sobě zanechal finanční dluhy ve výši 1,5 miliónu liber (48,2 mil. Kč), které by mohly rodinu zruinovat, nyní je bestiální otec je ve vazbě. Podle rakouských zákonů mu hrozí až 15 let vězení.
Fritzl po zatčení přes právníka vzkázal, že není žádným netvorem - své oběti přece mohl kdykoliv zabít, řekl. Svým vězněným obětem vyhrožoval, že jim pustí plyn. Výstavbu sklepního vězení údajně plánoval již několik let dopředu.

10. 11. 2008 19:24 - VÍDEŇ
Fritzl svoji dceru znásilňoval dvakrát týdně
Rakouský násilník Josef Fritzl svou dceru znásilnil celkem asi třitisícekrát, Elisabeth mu musel být po vůli nejméně dvakrát za týden. Napsal to rakouský deník Österreich s odvoláním na vyšetřovací spis, který státní zástupkyně Christiane Burkheiserová dokončila o víkendu.
Z výsledků spisu zatím na veřejnost dále proniklo, že Fritzl podle odborných posudků neměl komplice a je za své činy schopen nést zodpovědnost.
Další detaily protokolu, který čítá 1500 stránek, zatím nejsou známy. Státní zastupitelství je zveřejní teprve poté, co bude Fritzlovi oficiálně sděleno obvinění. K tomu by mělo dojít v polovině tohoto týdne.
Policii se Fritzl při výsleších přiznal nejen k věznění své dcery Elisabeth, ale i k jejímu znásilňování. Připustil, že Elisabeth sexuálně zneužíval dvakrát až třikrát týdně. To při celkových 24 letech, strávených ve sklepním vězení, dává dohromady zhruba tři tisíce znásilnění. Jisté je, že Fritzl bude čelit obvinění z omezování osobní svobody, znásilnění a incestu. Za tyto trestné činy mu hrozí maximálně 15 let.
Trumfem státní zástupkyně zůstává lékařský posudek o synovi Fritzla a Elisabeth Michaelovi, který v roce 1996 krátce po narození zemřel. Michael byl podle expertů nemocný, zároveň ale schopný přežití, pokud by mu byla poskytnuta lékařská pomoc. Fritzl by tak mohl být obviněn ze zabití, otázkou ale zůstává, nakolik soud k posudku přihlédne. Mrtvolu dítěte totiž tyranský otec spálil a tvrdí, že ho nikdy neviděl živé.
Spekuluje se také o tom, že státní zástupkyně obviní Fritzla z otrokářství, pak by mohl dostat až 20 let vězení. Proces začne pravděpodobně v únoru.
Už v říjnu se na veřejnost dostaly závěry posudku psychiatričky Adelheid Kastnerové. Podle něj Fritzl sám sebe vnímá jako rozeného sexuálního násilníka a k uvěznění dcery se rozhodl v šedesátých letech během pobytu ve vězení. V průběhu 24 let s ní zplodil sedm dětí.
Lisa (16), Monica (14) a Alex (12) byli vybráni, aby s ním a jeho manželkou Rosemarie a zároveň jejich babičkou žili v horním bytě. Kerstin (19), Stefan (18) a Felix (6) sklepení nikdy neopustili a nikdy nespatřili sluneční svit. Felixovo dvojče zemřelo krátce po porodu a Frizl jeho tělo spálil.


DE_vlajka.JPG

Elisabeth verschwand ende Sommer 1984 (24 August), damals war sie 18 Jahre alt. Ihr Vater sagte damals der Polizei, dass Sie zu irgendwelche Sekte weggelaufen ist. 24 Jahre später, ende April 2008 (42) wurde Sie gefunden. Was ist passiert?
1977 begann alles. Vielleicht auch früher. Aber beginnen wir später, wenn Elisabeth verschwand. Damals sagte ihr Vater, dass sie zu einer Sekte weggelaufen ist. 1992 lag vor dem Haus des Vaters, Josef F., ein Baby (Mädchen) von Elisabeth mit einem Brief, dass sich die Eltern um dieses kümmern sollen. Das gleiche ein Jahr später, auch ein Mädchen, und noch einmal 1996 (junge). Ale drei Kinder adoptierte Josef F. mit seiner Frau und kümmerte sich um sie.
Ende April dieses Jahres ist aber die Fassade dieses Hauses in der Stadt Amstetten (Österreich) gefallen. (p1)
Was weiß man? Josef F. entführte im Jahr 1984 seine eigene 18 Jahre alte Tochter Elisabeth F., welche er schon von ihrem 11ten Lebensjahr sexuell missbrauchte (1977). Er schloss seine Tochter im Keller ein, wo er sie fesselte damit sie nicht fliehen kann. Mit der Zeit baute er eine unterirdische Wohnung (max Höhe 1,70m) welcher war mit zwei schweren Stahltühren gesichert, welche konnten nur mit einem Code geöffnet werden. Den Ausbau des Kellers fing er an, ein Jahr nach dem er begann seine Tochter sexuell zu missbrauchen. Ins Kellergefängnis kam nur Frischluft dank einem Generator. Fenster gab es keine. Alles war so eingerichtet, dass man tagelang überleben konnte ohne dass jemand mit Vorräten vorbeikam. Küche, Kühlschrank, Herd....Fernseher. In der Zeit wo dieses Josef F. erbaut hat, vergewaltigte er regelmäßig seine Tochter. Aus diesen Vergewaltigungen entstanden mehrere Kinder. (p2)
Aber bis Jahr 1993 war im Keller nur ein einziger Raum in welchem war Elisabeth und ihre drei Kinder. Erst dann baute Josef F. weitere räume. Bis zu dieser Zeit waren ihre Kinder Zeugen der Vergewaltigungen.
Drei von den Kindern adoptierte Josef F. und eins starb ein par Tage nach der Geburt (Zwilling von Alexander). Jedes Mal zwang er seine Tochter einen Brief zu schreiben mit der Bitte dass sich ihre Eltern um die Kinder kümmern sollen. Erst ende April 2008 kam alles raus, nach dem die 19 jährige Kerstin ohne bewustsein gefunden wurde und ins Krankenhaus kam. Das Krankenhaus ließ über das Fernsehen die Mutter suchen.
Der 73 jährige Josef F. hat sich zu den Beschuldigungen noch nicht geäußert. Aber laut den Ergebnissen der DNA Tests ist klar dass es seine Kinder sind. Polizei ermittelt weiterhin im diesen Fall.


J
osef F. wurde schon vor 40 Jahren wegen Vergewaltigung verurteilt. 1967 vergewaltigte er eine 24 jährige Frau und noch im selben Jahr versuchte er eine weitere 21 jähriges Mädchen zu vergewaltigen.

Ein ehemaliger Mieter des Hauses von Josef Fritzl hat nach eigenen Angaben mehrmals verdächtige Geräusche aus dem Kellergeschoss gehört. Er habe gelegentlich Klopfen vernommen und Geräusche, als ob Gegenstände fallengelassen würden. Josef Fritzl habe ihm auch einmal gesagt, das Haus werde eines Tages noch Geschichte schreiben.

Der Mann wohnte von 1995 bis zum vergangenen Jahr im Erdgeschoss des Hauses im Amstetten, in dem Fritzl seine Tochter Elisabeth und mit drei ihrer Kinder im Keller eingekerkert hatte. Er habe Fritzl gefragt, ob die Geräusche von einer Gasheizung im Keller kämen, und dieser habe mit Ja geantwortet, sagte Dubanovsky. Alle Mieter hätten zustimmen müssen, dass sie den Keller nicht beträten. Sie durften keine Fotos von diesem Bereich machen. Fritzl habe gedroht, jeden hinauszuwerfen, der gegen diese mündliche Vereinbarung verstoße.

Josef F. bereut nicht dass was er seiner Tochter und ihren Kindern angetan hat. Angeblich sollen sie noch froh sein dass er Kerstin (19) ihr Leben gerettet hat.
Kerstin hat laud den Ärzten absolut kein Emunsystem. Grund dafüt kann ein genetischer Defekt durch den Inzest und lange einkärkerung im Keller sein.
Elisabeth ist es gelungen auch durch diese situation den Kindern Lesen und Schreiben beizubringen, sowie mit anderen komunizieren zu können.
Über den Beginn ihrer Gefangenschaft sagte Elisabeth Fritzl aus, dass ihr Vater sie unter dem Vorwand in den Keller gelockt habe, mit ihm eine Tür herunterzutragen. Im Verlies habe er sie zunächst mit Handschellen zwei Tage an einen Pfosten gefesselt, in den nächsten sechs bis neun Monaten habe er sie angeleint, damit sie wenigstens eine Toilette habe erreichen können.(p6)
Die Polizei durchsucht weiterhin den Keller nach weiteren versteckten Räumen. Nach Meinung der Polizei nahm er die drei Kinder nach der Geburt zu sich, weil diese zu laut schrien und er angs hatte entdekt zu werden.

Elisabeth ging nach der Schule in die Lehre als Kellnerin. In dieser Zeit war sie 15 Jahre alt. Mit 15 ist sie auch das erste mal von Zuhause weggelaufen aber die polizei brachte sie zurück, genauso wie ein Jahr später. Niemanden ist aufgefallen das Josef Fritz in dieser Zeit seine jüngste Tochter schon Jahrelang vergewaltigte.

Quelle: Vox (TV Video)


Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Elisabeth Fritzl 1984-2008 běhna 13. 05. 2008 - 22:03
RE: Elisabeth Fritzl 1984-2008 kacik 30. 05. 2008 - 20:47
RE: Elisabeth Fritzl 1984-2008 andreaqve 08. 06. 2008 - 01:49
RE: Elisabeth Fritzl 1984-2008 adosos 16. 03. 2009 - 12:48
RE: Elisabeth Fritzl 1984-2008 pyrotechnix 19. 03. 2009 - 14:37
RE: Elisabeth Fritzl 1984-2008 komár 31. 03. 2009 - 12:24