Paraguay

17. srpen 2015 | 11.00 |

V paraguayi porodila teprve jedenáctiletá dívka, které úřady nedovolily potrat. Dívka otěhotněla po znásilnění. Z něj úřady podezřívají jejího nevlastního otce, obvinění popírá.

Holčička přišla na svět po císařském řezu a je v pořádku, stejně jako jedenáctiletá rodička.

Případ dívky znásilněné, když jí bylo teprve deset roků, vyvolal protesty i v zahraničí. Paraguay se dočkala kritiky na půdě OSN nebo od organizace Amnesty International, která poukazovala na nelidské zacházení s dívkou, jejíž tělo ještě není úplně vyvinuté a připravené na mateřství.

Úřady převážně katolické Paraguaye přesto potrat zamítly. Podle sdělení ministerstva zdravotnictví by interrupce připadala v úvahu pouze, kdyby bylo zdraví rodičky v ohrožení, což nebyl ten případ.

V nemocnici v hlavním městě Asunciónu nyní čeká porod několik dalších teenagerek včetně dvou dvanáctiletých. "Bojují," prohlásil doktor Villalba a dodal, že změnu může přinést jen postupné vzdělání společnosti. "Nic jiného dělat nejde," podotkl.

Ze znásilnění dívky je obviněn její 42letý nevlastní otec, který ve vazbě čeká na soud. Hrozímu až 15 let odnětí svobody. A obvinění popírá. Také matka byla obviněna, a to z nedbalosti.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře