Windows 10 a jiný systémy

20. srpen 2015 | 12.00 |
› 

Tak se mě kamarádka zeptala co si myslím o windows 10.

No co na to říct. Zatim o něm moc nevím ale to co jsem slyšel neni zatim nic moc. Vlastně to samý co o každým předchozím windows systému. Prej lepší a zase posílá víc dat směrem microsoft.

OK to není nic nového. To snad dělaj pokaždý. A je to tak i u facebook, google chrom a plno jiných softwaru. Naše lenost a ta gigantická nepřehledná nabídka to umožňuje. To je jak krást. Je li možnost tak to dost lidí taky udělá. Přiznejte se;-)

Ale u špionáže a to je špionáž co tyhle systémy dělej, jsem trochu alergik. Přece netočim privátné porno za dara pro ně aby mi ho pak prodávali. A to je přesnej popis toho co ty systémy dělaj, jakej účel ty schromáždění data maj.

Je zajímavý že ty data o nás už potřebují víc místa než všechny data stránek na internetu. Že tyto data se dávak i k dispozici státním orgánům kde tyto firmy operují. Jednání tichto firem je jako to od mafije. Nepřímo vyhrožujou náš život zhoršit když nepoužijem jejich systémy. Přitom tomu tak není. Jsou tak velcí protože tomu dovolujem. A přiznám se že já taky. Je to pohodlný. Ale zkoušim co nejmíň dát o mě vědět. Jen přátelé mohou vědět víc o mě;-)

To co tyhle firmy je taky politický způsob jednání. A s politikou taky už dlouho spoluprachují. Nebo politici s nima? Kdo to už tak přesně ví:-D Chodí spolu navzájem do postele. To rozmotat je snad už dlouho nemožný. Ale na nějaký hádání kdo s kým tu etika není. Promiňte ale etika je tu jen pro pravdu. Nic víc, nic míň.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře