Otázka Islámu a uprchlíků

25. srpen 2015 | 18.00 |
› 

Poslední dobou plno lidí protestuje pro a proti islámu a uprchlíkům. Vážně. Děláme to jen aby jsme se nemuseli koukat na svoje vlastní problémy a nebo máme strach s toho co se děje u nich "doma".

Jsou to vlastně dvě otázky. Otázka islámu a otázka uprchlíků a ta otázka tich uprchlíků se vkládá zase na dvě strany. Stranu tich co utíkaj před válkou a pronésledováním a stranu tuch co přichází skrz "chudobu".

Ale lidi to nějak vše smetou na jeden kopeček a je to. Zabývat se s tim je jim moc těžký. Ale etika se s tim může zabývat. A ne málo. Neutrálně jako vždy. Ale i politicky ale i lidsky.

Na konci musíte rozhodnout jestli je postoj k tomu co máte v pořádku a nebo jestli je to jen panika. Jestli jste na straně pravdy nebo jestli jste naletěli na lže propagace jiných. Samosřejně je tohle politický. Ale politicky neutrální. Proto neutralitu etiky uchovám i přes politický téma a politický otázky.

Předem říkám že veškerý útok na etiku je zbytečný. Jako vždy neutralitu článku neotřesete. A privátní míňení najdete stejně v privátní rubrice. Tak smůla. Prosim a díky.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře