IS Islámský Stát

26. srpen 2015 | 16.00 |
› 

Jedna velká lež tak jde popsat Islámský Stát. Fotografie dívek se samopaly co propagují má jen jeden účel. Dívky tak snadno maj získat pocit, že je čeká nějaké dobrodružství. Skutečnost je ale výrazně jiná. Bojovníci Islámského státu dívky potřebují spíše jako sexuální hračky.

Propaganda cílí především na mladé muslimské dívky v Evropě, které se mohou nechat zlákat dojmem, že budou středem pozornosti. Přitom je postavení žen v Islámském státu scela jiné.

Ve skutečnosti pak nemají naverbované dívky vůbec žádnou moc a jsou jen sexuálním objektem. Podle pravidel Islámského státu není sexuální zotročení ženy prohřeškem a je dovoleno ženy bít, znásilňovat nebo je prodávat jako otrokyně.

A zatímco jsou ženy nejčastěji prostřednictvím sociálních sítí lákány na boj, muži často na to, že jim IS poskytne dvě až tři ženy, s nimiž budou moci libovolně nakládat.

Za poslední rok se k takzvanému Islámskému státu připojilo přes 500 dívek ze západní Evropy.

Příběh osmatřicetileté uprchlice, která se dostala do zajetí IS. Když odmítala účastnit se perverzních sexuálních akcí, zabili před očima její dítě a přinutili ji jíst jeho maso. Další dívka, které odmítala, byla zaživa upálena. Mnoho zajatých žen páchá sebevraždu.

Nedávno také vyšlo najevo, že sexuální otrokyní byla i americká humanitární pracovnice Kalya Müllerová. Znásilňoval jí sám šéf Islámského státu Bagdádí. Humanitární pracovnice Muellerová byla unesena předloni v srpnu v syrském Halabu, když odcházela z nemocnice Lékařů bez hranic. Letos zahynula, údajně během jordánského leteckého útoku.

Kayla Muellerova Kalya Müllerová

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře