Čtu od lidí

26. srpen 2015 | 21.00 |

Tak čtu od lidí na chatu, fórech, různých stránek a nedočtu se. Ne já se dočtu. Ale něčeho jinýho. Propagandy, hlouposti a strachu. To převažuje. Sotva chytrá slova. Sotva reality. Sotva nějakých fakt. Fakt ty chytrá slova, realita a fakta chybý. A nejen u nás v čechách. Ale všude. Prosim vás lidi. Jsme inteligentní národ. Jsme první národ co v dějepisu celé planety pevně bydleli na stejným místě a nebyli už nomádi. Ano byli jsme prvníma. Sotva někdo to ví. Ale o tos te řaky nikde neučí. Maličkost. Ale nebil penecelín taky maličkost? Náhoda co milióny životů zachránila. Ano. A my jsme i ti co první měli slovo "robot" pro mašinu co sama pracuje. Japonci nás za to před lety ctily. Koukněte jsme všude mezi prvníma, inteligentníma a nejstatečnějšíma. A co teď? Chcete panikařit jako všichni kvůli falešný propagandě? Ne. A proto s pravdou ven.

Kdopak četl korán. Nikdo? Nevadí. Bible jako bible. V podstatě stojí všude to stejný. Nezabíjej, nekraď, nepodváděj buď hodnej a toleruj jiný. Velice skrácený ale je to tak. A když někdo tohle neprovozuje tak neni věřící. Ale i ten co nevěří se tim řídí aby byl dobrým člověkem. Češi se tim řídí od počinku existence. Jediný kde jsme se trochu z naší cesty stratily je že nejdeme svou cestou ale řídíme se jinýma. Protože si asi myslíme že jsou lepší. A přeberem s tim i jejich strachování o budoucnost. Přitom lepší nejsou. Jsou jako my. Jsou to lidi.

A lidi jsou i lidi co věří v boha, na islám. Lidi jsou i uprchlíci co knám chtěj. A kdo nám už ublíží? Jen ten kdo nám závidí to co jsme. Protože jsme lepší. Je fakt že jsme lepší než takszvanej Islámský Stát. Je fakt ře jsme lepší než nějaký africký státy kde se furt někde vraždí. Jsme lepší než veškerý stát a lidi co pronásledujou a vraždí ženy, starý a děti.

My se přece nepostavíme na tento velice nízkej schod. Protože víme že fakt máme tu sílu pomoct ženám, starým a dětem před pronásledováním, otroctvím, znásilnění a smrtí.

Musíme u každýho jednotlivě posoudit a ty co se tim neřídí jako my potrestat. Potrestat a poslat tam kam patří. Zpátky tam od kať přichází.

Jasně že je to něco hezkýho pro politiky aby se mohli profilovat před voličema. Nasednou na jejich strach a zároveň ze sebe udělaj hrdiny státu. Jen aby byli znovu volený. A co si samy myslí raději neproslový. Předem připravený texty se naučí a řeknou. To je politika strachu, lží, propagandy a strachu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře