Sociální otázka

2. září 2015 | 16.00 |
› 

Plno lidí trpý na tomto tématu u "uprchlíků". Sociální otázka. Máme je vyživovat a poskytnout obdach na naše náklady? Ano a ne. Samozřejně uprchlíkům MUSÍME pomoct. Pomoct se postavit zase na svoje vlastní nohy. Pomoct jim pochopit naší kulturu, řeč a i problémy. Dát jim čas naučit se naší řeč a najít cestu do práce. Ano to máme udělat. Na druhou stranu jsou to pro zatim jen hosti u nás. To znamená že kriminalitu tolerovat nemusíme a ani nemáme. Stejně jako z nějakých důvodů jim dávat něco extra. Třebas baráček na bydlení. To zase neni spravedliví oproti lidem co léta pracujou a zmohou se "jen" na nějakej byt, který ještě na léta musí splácet.

Určitě si kladete taky otázku jak rozeznat někoho kdo se chce intigrovat a pracovat a kdo chce využít jen sociální systém. Jako to poznáme u vlastních lidí co ho samy zneužívaj. Ale počet takových lidí u uprchlíků je stejně vysokej jako tich lidí u nás.

Jinak to vypadá se sociálníma a ekonomickýma migrantama což nejsou žádný válečný uprchlíci a nebo uprchlíci kvůli pronásledování skrz víru nebo politiku. Sociální migranti nechtěj pracovat. Proto se jim taky říká sociální migranti. Ekonomický migranti chtějí pracovat, ale otázka je máme tu práci co hledají? Ano. Správný ekonomický migrant se informuje protože jde za prací. Proto taky jde tam kde jí najde. Do jinýho města nebo jinýho státu. Ten se učí tu řeč co potřebuje.

Musíme difirencovat tyto lidi. Jak sociálně tak politicky. Rasismus tady nemá co hledat. Paroly jako my nechceme uprchlíky taky ne. A už žádný paroly že nás chtěj jen zneužít. Je to hloupost. Jen malá část to chce a tu je možno poslat zpět domů.

Stejně jako tvrdit že přináší jejich válku k nám je nepravdivé. Uprchlíci utíkají před válkou. A to že se chceme chránit před islamisty je taky nepravdivé. Kdyby jsme to chtěli tak už dávno provádíme útoky v Síriji a Iráku a nečekáme až islamisti budou mýt ropový pole pod kontrolou. Jediný před čim se my musíme bránit je rasismus a popularismus lidí co se chtěj profilovat ale samy nenabídnou nic jinýho než nějaký paroly jako Napoleon, Hitler, Stalin a Putin za jejich časů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře