Uprchloíci - Diskuze

3. září 2015 | 18.00 |
› 

Mě se líbí že lidi dávaj námitky. A tady dokonce jeden na který byl stejně plánovanej článek:


Ithron: Pokud si někdo nechá zničit svou zemi svou nečinností a lhostejnoustí tak nemá žádné právo ze své země uprchnout a dožadovat se pomoci od cizích zemí. Jen díky nečinným a lhostejným lidem se rozšířil nacismus a komunismus s jejich terorem, na počátku to byla hrstka, nikdo jim neodporoval tak mohli růst a získat moc a nakonec převahu. Všichni ti kdo nedělali nic proti těmto ideologiím mají na svých rukou krev jejich zločinů, jsou spoluzopovědni za jejich zločiny protože neudělali nic proti tomu. Pokud půjdu s deseti kamarády v noci ven a jeden z nich se vrhne na dívku na lavičce a začne ji znásilňovat a já se svými zbylými devíti kamarády neudělám nic a jen budu koukat nebo uteču pryč, bude to snad znamenat že jsem bez viny? Že nenesu zodpovědnost za znásilnění té dívky když jsem jenom přihlížel a nebo utekl? Ne, byl bych stejněně vinen a se mnou všech zbylých devět kamarádů za to že jsme nezastavili jednoho zlého a nebránili tu dívku. Stejně tak má každý občan povinost starat se o svou zemi a bránit ji před zločiny a špatnými ideologiemi. Každý kdo nečinně přihlíží zločinu je vinen a proto ponese i následky. Každý kdo neodporoval komunismu a nacismu je vinen za jeho rozšíření a za jeho zločiny. A každý kdo teď neodporuje muslimům je zodpovědný za rozšíření jejich ideologie a nese plnou zodpovědnost za všechny jejich zločiny. ZLOČINU V JAKÉKOLI PODOBĚ, TEDY NEJEN SKUTKOVÉ ALE I IDEOLOGICKÉ, JE TŘEBA ŘÍCI RÁZNÉ NE A UDĚLAT VŠE CO JE V NAŠICH MOŽNOSTECH K TOMU ABYCHOM ŠÍŘENÍ TĚCHTO ZLOČINŮ ZABRÁNILI !!!

Ithron: Jinak, když z nacistického německa začali prchat nacisté měli jsme jim poskytovat azyl? Asi těžko. Když z muslimských zemí prchají muslimové tak jim ten azyl najednou máme poskytovat? Je snad islám méně nebezpečný než nacismus? Kdo v historii napáchal více zvěrstev a kdo tato zvěrstva páchal déle? Nacisté nemu muslimové? A hlavně, kdo je dnes pro nás hrozbou? Nacisté nebo muslimové? Je třeba postavit islám mimo zákon stejně jako jsme postavili nacismus a pak můžeme přijímat uprchlíky za podmínek že budou dodžovat naše zákony - tedy se zákazem zde vyznávat islám. Kdyby tady byl islám mimo zákon a za jeho vyznávání se trestalo, hrnuli by se sem také ti uprchlíci? O tom pochybuju.


Etika: Jo částečně ho chápu a vim co říká. Ale je tam velká chyba. DĚTI!!! Chcete posílat děti do války, do boje? Ale etika to rozebere celí. To by nebyla etika kdyby to nerozebrala rovnou celí

Vezmem první větu.

Opírá se na islamisty a jejich úspěch. Jasně že maj úspěch. Každá skupina pod zbraněma má úspěch nad jinýma co nemaj zbraně. Vy taky utečete než aby ste bojovali s klackem proti samopalu. Lidi znám vás dost dobře. Neni na tom nic špatnýho se bát o život a raději odejít a utýct před problémama. Dále mají Islamisti dostatek podpory. Koukněte se na všechny občanské války. Soused proti sousedu a někdy i bratr proti bratrovy. Když obě strany jsou stejně ozbrojeny tak bojuje víc lidí než když to ozbrojení je jednostraný. Pak utíká ta druhá strana před smrtí. Za druhý světový války uteklo plno čechů do ruska před německýma nacisty, převážně vojáci. Tady utíkají celí rodiny. Kdo zůstává jsou bojovníci. Pamatujete na alepo c sýriji? Kde bojovníci držely pro civilisty silnici otevřenou aby mohly utýct. Chránili svýma životy ty co milovali. Svoje rodiny, matky, ženy, děti, starý, mladý, bezbraný. A nikdo jim nepomohl. Byli to začátky IS. Musíme nabídnout a poskytnout pomoc uprchlíkům. Protože jen ty mohou postavit zase to co se zničilo. Nebo taky už ne když nic nezůstane. Tak začnou od nully. Někde. Zbabělci to nejsou. Ale proti nim být je zbabělstvý. Pamatujte co udělaly nacisti a komunisti. A jak dlouho to trvalo než jsme mohly samy volit pro nás a naší zemi. Bez toho aby jsme se musely bát o život a svobodu.

Co se týče tý idelogije o který se pak píše. Jo to samý máme u nás taky. Nacisty a Komunisty s radikálním jednáním máme i u nás. Jen na štěstí jenom se zbraní slova a ne samopalem. Ale pozor. Hitler měl stejně jako Stalin taky jen slova a staly se vrahy miliónů lidí. Islám neni lepší ani horší než jiný víry. Nezabíjet a milovat stojí všude. Jen lidi otočí tyto slova do vraždění a nenávisti. Stejně jako ty co propagují proti uprchlíkům. Tak pomáháte islamistům. Zabýváte se svýmy problémy interně a nevidíme že externí problém je mnohem horší. Říkám jen: Chcete ropu kupovat od IS? To totiž chtějí. Je nezajímaj pouště ale ropa, náš život. Strategije. Nic jinýho. Ale tim že my nic neděláme proti našim radikálům poskytujem jim taky ty samý možnosti. Pozor aby se neozbrojily a my pak nemuseli utíkat. OK promiˇ%nte. Já a moji kamarádi a kamarádky budem pro naší zem bojovat a dáme za ní i svoje životy. Patříme přece jen k nový generaci.

Etika se musí trochu pochechtat nad tim že pak přišla krátkej omyl co se týče porušování zákonu. Uprchlíci se trestaj podle zákona rovnou dvakrát. Jednou vězení a pak vyhoštěním a zákazem návratu. A kdyby hoch šel kolem lavičky kde znásilňuje někdo holku tak pochybuju že pomůže. Buď uteče a nebo co nedoufám se přidá a řekne že to chtěla. Ale líbí se mi že si to bere za vinu že by na konec stejně utekl protože odvaha znamená že riziko smrti ignorujete. Stejně jako ti co bojujou proti IS.

Jinak při druhý válce pojovali češi proti nacionalistům a komunistův jen v zahraničí, převážně na sibiři kde všichni zemřeli. Myslim si že vám slovo bílá armáda nic neříká. Bílá armáda bojovala s rusákama proti nacionalistům a komunistův v druhý světový válce pod velenim čechů v rusku a sibiři. Ti co tyhle masakry přežili utekly do finska. Ostatí byli popraveni stalinem. Dnes děláme jen jednu věc. Mluvíme jen proti. Ale nejednáme. Mluvíme proti uprchlíkům a islámu ale nejednáme proti IS.

Druhá část:

Z něměcka prchali nicisté co spáchali zločiny. Z islámských států utíkaj civilisti. A tim civilistům se má poskytnout pomoc. Koukněte do svých pasů. Vám musí každej stát poskytnout pomoc. Islám neni nebezbečný. Nebezpečný jsou lidi a ne víra. A jen lidi co manipulovali jiný k vraždě spáchali nejvíc vražd. Římská říše, Dšingiskahn, Napoleon, 30ti letá válka v evropě, Hitler, Stalit, Musolini a aktuálně Čínskej režim, Putin a radikálové ve všech zemí. I v tý naší. A jestli chcete postavit víru mimo zákon tak patříte mezi nacionalisty, radikální suběkty Hitlerovo "víry". Tim se postavíte na stejný schod s tima co vražděj aktivně. Vraždítě pasivně. Vraždíte protože nic neděláte.

Politicky řečeno je jen jediná možnost. To je pomoc tim co se nemohou bránit a s pomocí jít do protiůtoku. Aktivní boj v zemi co je daleko. A kdo nechce bojovat aktivně nebo pasivně tak ať si sedne a mlčí. Jinak se už samy řadíte mezi tyhle radykáli a hrdý vojáci bílý armády by se za nás styděli. Dali svůj život pro nás. Protože jsme byli vždy lepší než jiný. Tolerantnější a pomáhali slabým. Nezraďte to. Etika a nová generace to taky nezradí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Uprchloíci - Diskuze nekra 03. 09. 2015 - 22:04
RE: Uprchloíci - Diskuze márinka 06. 09. 2015 - 21:30