nekra část2

5. září 2015 | 18.00 |
› 

Připadá mi to trochu jako nekonečný příběh. Ale někdy to skončí určitě a pokusim se aby to skončilo dobře

Milí čnenáři. Námitky miluju. Hlavně když přijdou na téma který jako další má vyjít jako článek. Ušetří mi to tak trochu práci. Tak nekra, tentokrát ti to musim trochu rozebrat aby se na nic nezapomělo jako posledně.


nekra: Zase nesouhlasím, navíc si začínám myslet, že umíš ostatní akort urážet (těma kecama typu že za to můžem, že máme mlčet a taky tou namyšlenost, jak si myslíš, že ostatní znáš a víš, co by udělali nebo neudělali). To je jak nějaký trolení.

Etika: Hloupost se nedá urážet. Ale vy nejste hloupí. Jen špatně informovaný. Ale je pravda že člověk co je špatně informovaný by měl nejdřív mlčet a naslouchat než projeví něco co neni pravda. A je hodně namyšlený vyjádřovat se o něčem o čem nic nevíte. Etika pracuje na tématu islám už 4 roky a na sírský válce od tý doby co začala, 2 roky. Až teď vychází první články. Ono to trvá dát všechny informace dohromady a kouknout se na to ze všech stran aby se na etice nezveřejnili chyby. Alespoň nic co je totálně falešný, lež nebo propaganda. Takže vim o čem tu píšu. Dále vim co lidi v jakých situacích udělaj. Promiň ale většina se kouká jinam místo toho aby pomohly a pak když je pozdě se zase koukaj na výsledek. Nevěříš? Vyzkoušej to. Domluv se s kamarádem že budeš dělat jako že tě bije. Uvidíš že málo kdo ti doopravdy pomůže. Spíš se najdou lidi co to ješrě budou povzbuzovat.

nekra: Taky jsem pro to, aby se tu zakázal islám (a komunismus taky).

Etika: Tak zakaž pak každou víru. Protože v jméno každý víry se kradlo, znásilňovalo a vraždilo. Lidi si najdou pak jiný možnisti jak manipulovat jiný.

nekra: To jsi vzala odkud, že islám není nebezpečný?? Jasně že je - ponižování a znásilňování žen, šíření váry zbraněma, pohrdání jinověrcema a bezvěrcema, homosexuálama atd. Nejen lidi, ale i víra šířící nebezpečí a porušující lidská práva nebo nabádající k jejich porušování je nebezpečná. Lidi držící se nebezpečný víry jsou nebezpeční, šířením tý víry dělají nebezpečnými i další lidi.

Etika: Samotná víra neni nebezpečná. Ale to co s toho lidi udělaj může být nebezpečný. V koránu stojí že máš tolerovat jiný víry. Kdo řekne něco jinýho neni muslim (to stejný u křesťanů, židů atd.

Dále je v islámu znásilnění trestný. Takže zase to samý. Kdo to porušuje nepatří k islamský víře. Vlastně to padne na vše co je i běžně v čechách trestný.

To šíření víry je všude stejný.

Víte že korán neni jen svatá kniha ale i zákon? Což je zajímavý. Protože vraždící IS pak porušuje svou islámskou víru a svůj islámský zákon. A jak je tohle možný? Protože nikdo nechápe co v tý knížce přesně stojí. A tak poslouchaj nějakým fanatikům, kterým jde jen o moc a prachy. Chcete fakt na stejnej stupeň tichto lidí? Já ne. Jak osobně ne tak politicky ne. Nekra chceš se řadit mezi ně? Podle toho co píšeš taky ne. Proto čti dál a ptej se na vše co nechápeš, nevíš nebo stojí v rozparu s tim co víš. Pak posuď ke komu se připojíš.

Etika patří k nový generaci.

P.S. To s tim zahalovánim nestálo v prvnim koránu. To přišlo až hooooodně později. Stejně jako nejíst vepřový maso.
Zdroj: http://etika.vzpomina.cz/470-komentare.html#komentare

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře