Někdy

10. únor 2016 | 17.00 |
› 

Je to už dlouho co se na etice zkusilo psát o mobbingu. No skončilo to jednim krátkym článkem bez výsledku.

Co je vlastně mobbing? Krátce řečeno je to psychyckej stres, nebo li psychyckej terror. Jednoduchej a přesnej popis. Výsledek má být někoho dokonce i zničit. Ale vlastně se jiný s tim chtěj povyšovat. Většinou závidí tyto liďi a proto potlačujou jiný slovama nebo činy.

Jedno jestli ve škole, mezi "kamarády", v práci nebo jinde. Jedno jestli normální šlověk nebo vedoucí. Každý může terrorizovat a nebo být terrizovanej. Každej jinou metodou.

A jak se pak bránit? Elixír na to neni. Výsledky jsou ale vždy stejný. Většina uteče, málokdo se brání a i to pak různě.

Ty co utečou to dělaj protože to psychycky už nezvládaj tomu teroru čelit. Buď změní školu, bydlení, práci, město a nebo jde cesta rovnou do psychiatrije. Některý se zabijou jako Amanda Todd 27.11.1996; † 10.10.2012.

Pak tu máme ale i ty co se brání. Někteří s dlouhodobou pomocí ale plno bez pomoci. To je pak jinej styl. A nejen jeden. Buď se brání s tim že tu "hru" otočí. Ale to často nejde tak začnou pro začátek a jako varování vyhrožovat. Tomu následuje buď vydírání a nebo doopravdový "násilý". Jasně že dělaj jen jako. Něco řeknou, vezmou nebo vytáhnou. To může začít tim že řeknou "zabiju tě" a přiznejme že to plno znás už někdy samo řeklo a i já a taky často sám slyšel.

Kolega vyhrožoval hodit granát do firmy když tam všichni budou. Má odpověď byla jednoduchá. "Tak to udělej ....." plus výhružka z mý strany. Totální klasika.

U vydírání dotyčný ví něco co může využít aby mobbing skončil. Něco co druhýho tak poškodí že tomu chce zabránit. To může ale v násilý eskalovat.

Další vezmou pak něco. Flašku, klacek, tyč. Na oslavách to je přeci jen ještě ta flaška od piva. I když mi letěj už i sponkovač proti hlavě (omylem). To už je fakt eskalace. Většinou to zůstane fakt u tý výhružky bez násilý.

Skoro ke konci tu máme ty co vezmou něco ostrýho sebou. Většinou nůž. A vyhrožujou tak aby skončil mobbing. Otázka je jestli to eskaluje v násilý. Normálně ne. Ale nůž je už pořádná zbraň a poslední argumentace terorizované osoby.

A víte co je na tomhle poslednim vykřiknutím to nejlepší. Potrestá se ta osoba co je týraná mobbingem a ne činytelé psychyckýho teroru.

Zamyslete jestli je to správný chování.

Věnuju další články k tomtu tématu všem co trpí psychyckym a i fyzickým násilí. Vini, Vidi, Vici.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře