Mobbing

11. únor 2016 | 16.00 |
› 

Mobbing ve škole

Pod mobbingem ve škole (taky: Bullying) se chápe u  žáků usměrněné utlačování, zlobení, dranzalování, útočení, sekýrování. Mobbing ve škole může být přímý (tělesně nebo verbálně) a nebo taky nepříjmý třebas skrz sociální isolaci.

Definice mobbingu je opakování a přes delší dobu negativní jednání proti jednomu nebo někdy několika individuama. Jedná se o negativní činy, když jedna osoba (nebo několik osob) jinýmu škodu neboli nepříjemnosti dělá nebo zkouší udělat. Takový činy můžou být vyjádření slovama (výhružky - "dám ti přes hubu, schodim tě ze schodů", posmívání - "haha ty jsi ošklivý, hloupý, malý, tlustý", nadávání - "debile, kurvo, píšo, čůráku", pomluvy -"chodí s klukama za peníze, dělá jim to za dara") nebo tělesně (mlácení, strkání, kopání, štípání, držení a i u holek plesknití přes zadek nebo šahání na zadek či prsa. Což je i sexuální obtižování) a nebo bez verbální mobbing skrz dělání ksichtů, stříhání dotyčný osoby, ošklivý posunky, otočit se zády když dotyčná osoba přijde. Bullying je když dva stejně silný školáci se spolu hádaj a nebo dvě stejně silný skupiny. Prakticky opak Mobbingu kde "silnější" ponižuje sám nebo se skupinou "slabší".

Mezi 50% a 60% školáků má zkušenosti s příjmým mobbingem a kolem 20% dokonce i takzvaným cyber-mobbingem, takže mobbing přes mobil, pc, internet (Ammenda Todd). O co starší školáci jsou o to víc se používá cyber-mobbing skrz falešný profily, falešný informace, manipulace fotek, natáčení videj atd.

Mobbing1

Mobbing2

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře