Mobbing 2

12. únor 2016 | 15.00 |
› 

 Oběťi se rozlišujou mezi dvouma Ideálníma oběťmi od mobbingu na škole:

- pasivní oběťi

- provokační oběťi

Pasivní oběťi jsou všeobecně bojácnější, maj víc strachu a jsou nejistý. Jsou citlivý, opatrný a tichý. K tomu odmítaj hodně často násilý. Tohle signalizuje že se nebudou bránit když na ně bude zaůtečeno.

Méně častý je provokační oběť, která je všeobecně nesoutředění a nervózní. Jeho chování dělá problémy a napjatý poměr. To může v okolí způsobyt negativní reakce.

Situace pro oběťi:

  1. vzhled na oběť se záměřně poškozuje (lži, nadávky, diskriminace)
  2. komunikace s jinýma dětma/spolužákama je rušenej nebo přerušen (izolace)
  3. existující kamarádi oběťi jsou cílem útoků (izolace)
  4. násilný přehmaty na oběť

 Pachatelé na školách mají pozitivní vztah k násilý a chtěj být dominantní. Mají průměrný ale i viší sebevědomý. Spoluběžci jsou většinou více nejistý a nemaj tak velký sebevědomý jako pachatel mobbingu. Stejně jako spolužáci co jen přihlížej.

Ale rozlišujou se taky dva typy pachatelů. Jednou sociálně kompetentní, který maj vysokej vzhled a ppoužívaj velkej vliv k poškození vzhledu od oběťi. Na druhou stranu ale i emociálně nejistý co používaj ponižování a násilí.

Problém je že oběťi často pak nechtěj chodit do školy nebo opustí školu což způsobý traumata a samopoškozijící chování a i násilně reagují. I když chodí dál do školy tak může dojít k další sebeobraný reakci která se zjeví ale až později (výhružky nebo násilí s pomocí tupých nebo ostrých předmětů). Nejvíce drastický jsou sebevraždy nebo amok ve škole.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře