Ještě jednou Mobbing

15. únor 2016 | 15.00 |
› 

OK, včéra se řeklo že o tom z aktuálních událostí nebudu už psát ale stejně mi to nedá. Taky z aktuálních událostí.

Jak jste už vyčetli neni Mobbing jako Mobbing. Rozlišuje se to na tělesný a psychycký mobbing.

Já bych to rozlišoval ještě víc:

  1. Psychyckej
  2. nepříjmo tělesnej
  3. přímo tělesnej

Začnu s tim nejlehčím. Přímo tělesným mobbingen. Což jsou přímý útoky jako mlácení, strkání, kopání, podkopávání nohou. To pozná snad každej. Je to dost nápadný. Jak jednoduchý to je tak jednoduchej je i pachatel a i tak nápadnej. I když to zkrývá s tim že tohle dělá jen když se nikdo nekouká tak musí být okolí slepí aby tohle chování někdy nepostřehly.

Nepřímo tělesný útoky jsou jak drzý tak plánovaný. To je polejvání tekutinamy, pohazování jídlem, znečištění oblečení nebo osoby, stejně jako vylít něco do tašky. Počmárat oblečení nebo tašku. Jsou to útoky proti oběti a jejího majetku s pomocí různých přednětů nebo tekutin. K tomuhle je potřeba plánování a strategiji. Někdy se pachatel ani neukáže a proto je těžký i zjistit kdo to je. Být nenápadný je ze začátku normální. Projde pachatel s tim tak začnou útoky být nápadnější a i přímo fyzický.

Třetí možnost mobbingu je nejvíc rozšířená. Psychyckej. To jsou pomluvy, nadávky, poňižování slovy o inteligenci nebo postavě, lži o životě a moderně i manipulace fotek, dělání tajných fotek, falešný profily, falešný zprávy, takzvaný facke online kamarádi (neixistující osoby co se s obětí skamarádí), zveřejnění informací i intimních.

Tohle považuju za psycho teroristický čin.

Každopádně se zkouší mobbingem osobu izolovat od ostatních a když kamarádi dále stojí po straně oběti tak jsou i oni cílem útoků. Důvodem je že proti několika lidem je těžší útočit než když je někdo úplně izolovanej a rodina málokdy doopravdy může pomoct. A když se kamarádi s obětí daj proti útočníkovy dohromady tak nemá žádnou šanci skrz to že ho společně mohou izilovat a dostat ho tak bez mobbingu do stejný situace.

Sám tohle řešit je těžký a vlastně tdotyčná osoba potřebuje pomoc svých blízkých i vzdálených kamarádů a rodiny pro stabilitu. Nepomáhá jí vzít ze školy a jejího obvyklýho okolí. Tim se jen více izoluje a může to pochopit jako trest a nespravedlnost. Což může být velice škodlivý. Sebevraždy mladých lidí, převážně holek, to dokazuje.

Samozřejně se může oběť taky bránit sama.

  1. Protestem. Vlastně taky vzniknutí Emo a Gothick.
  2. Únikem. Nechodit do školy, být marod.
  3. Bráněním. Buď slovama nebo tělesně. Což taky může být vyhrožování, vydírání, nebo pomocí tupých nebo ostrých zbraní ohrožování pachatele.
  4. Útokem. To by znamenalo totální eskamace násilý.

Teď  chcete možná pár příkladů ale tich je tolik že by se s toho stal nekonečný příběh. Za takovou práci chci taky něco vidět. Chci aby jste se podíleli. REKLAMA na tyhle články:-))

P.S. Píšu to jen kvůli ... nepovim. Zvyšte popularitu a možná povim

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář