Špatný lékaři (p)

17. únor 2016 | 16.00 |

Je to už dlouho ale zároveň by se to mohlo stát aktuální. Proto využiju etiky jako prevence a ne jen reakce.

Je to drastický projev napsat špatný lékaři. Ale posuďte na konci samy jestli jsou dobrý nebo špatný. Nejde o všechny ale teď a tady o určitý lékaře. Mluvím o psychologiky. Ty co maj pomoct když máte depresse, mentální nebo psychyckej problém. No maj pomoct. Ale co když místo aby pomohly škodí? Hodně lékařů si to dělá lehký. Na první pomoc si to mohou dělat lehký. Proti tomu nic nemám. Ale pak by měli začít dělat svou dobře placenou práci pořádně a vyšetřit "nemoc".

Převedem to na psychology, protože o ty teď jde. Kamarádka měla psychycký problémy. Šla s rodičema k doktorovy, skončily u psychologa. Tento předepsal antidepresiva a tim to pro něj skonšilo. Koukat pořádně proč má deprese nebylo pro něj důležitý protože skrz prášky se jí vedlo dobře. Teda dokavať je brala.

Jednou potkala mě, a já ze zvědavosti dělal to co měl vlastně dělat ten psycholog. Měla chvylku špatnej čas a místo toho aby s ní mluvyly tak jí dali prášky. Ale u prášků je to taková věc. Možná by se ten papírek v tý krabičce měl doopravdy číst a psycholog by měl vědět co tam předepisuje. Její deprese byly ze začátku mířený hlavně na školu. To ale už dlouho nebylo téma když jsme se potkaly. Teď se zaměřovali její deprese na její tělo, její váhu, její se pořád měnící náladu. S práškama na to nemyslela, bylo jí prostě dobře. Já osobně řeknu drogy? Ano drogy způsobují to samý. Ale jen na dobu kdy je bere a to tak bylo s jejíma práškama. Kolikrát je už zkoušela zesadit sama nevěděla ale výsledek byl vždy stejný. Silný deprese.

Byl jsem první novej člověk co se o její problém zajímal. Bez toho že jsem měl sám taky takovej problém za sebou. Závyslej na počítačových hrách. Tak jsem z mýho problému udělal rozpočet na její o hodně větší. Mezitm co jsem její problémy vyzvídal a viděl že se změnily, tak jsem si četl velice dlouhej lístek z krabičky jejích prášků proti depresi. A opakoval pár vedlejších účinků tich prášků jako otázku jestli s toho má deprese. Mezi tim stálo že kdo je bere přibere na váze (uo s toho měla přece depresse), dál že nemůže pořádně spát (hm o tom mi taky říkala), špatný soustředění (to zase padlo do školy kde dostávala problémy se známkama a s toho nový deprese), sexuální nechtivost (to tam fakt tak stálo a sedlo to na ní, ne že by to někoho zrovna rušilo ale pro budoucnost ), Vlastně víc než půlka vedlejších účilků tich prášků proti depresi ji dělalo nový deprese a doktor jí jednoduše vpálil dvojnásobnou dávku což jí dělalo navyklou na ty prášky a to jsem viděl jako problém co maj lidi s drogami. Věčnej kolotoč.

Dvě možnosti pomoct. První dlouhodobá terapije aby sy odvykla s doktory. Moment ti doktoři jí přeci k tomu dohnaly. Tak tu možnost odmítli všichni. Ona, její rodiče i já.

Druhá možnost byla redikální. Z jednoho dne na druhej nic nedostane. Jedno jek jí bude. Varoval jsem že může být skrz to nejen zase v depresi ale i agresivní a nebo marod skrz odněťí tich prášků. I přesto se věichni pro to rozhodly. Já osobně chtěl obžalovat i doktora kvůli zranění na těle a duši. Ale to odmítli.

Trvalo to pár týdnů ty sajrajt z ní dostat a bylo jí sakra špatně. Ale skrz pomoc všech se s toho dostala. Hlavně neměla možnost si pořídit nový prášky a ty starý šli do záchoda. Takže protrhla tu spirálu.

Mohl bych ještě dál psát jak to probýhalo ale to teď ne. Tady jde o to že antidepresiva nejsou řešení problémů. Dobrej psycholog pomůže jinak.

Na slovo jinak. Pomohl jsem jí aby to smáma vyšlo. Ale stal se opak. Důvod byl asi jeden s tich vedlejších účinků. Ale stejně nikdy nezapomenu ty časy s ní. Dobrý i špatný. Na konec, hlavně že jí je dobře.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře