Revuluce-Války

12. květen 2008 | 22.36 |
Dřív se konali války z plno různých důvodů. Protože se dva národy neměli rádi. Protože chtěl nějaký národ zvětšit svoje území. Protože někdo byl zabyt a někdo za to musel činit pokání tak se dala někomu vina. Protože jeden národ měl to co ten druhej taky chtěl. Protože tedna strana byla bohatá, měla zácný věci a ta druhá t chtěla. Protože jeden národ měl krásný ženy a ten druhej je taky chtěl. Protože jeden národ přepadal ten druhej. Protože jeden národ věřin na něco jinýho než ten druhej. Protože trpěli lidi hlad a proto se šlo do boje pro nový zdroje, prostředky. Bylo plno důvodů proč se dříve bojovalo a válčilo.
Ale lidi se vyvíjeli a čim dál více důvodů pro války byli zbytečný. Taky všichni vyděli že války spotřebovali více prostředků než vlastně přinesli. Bylo čim dál míň válek ale ty co byli byli o to brutálnější. Začátkem industrializace se vedli války už jen o nový zdroje a prostředky, zvětšení území, že se státy neměli rádi a nově o samostatnost. Z toho vznikli i dvě světový války a několik válek v áziji.
Říká se díky pár chytrim lidem že se neví s čim se bude válčit ne třetí světový válce ale že ve čtvrtý se bude válčit s kamenem a klackama, nebo tak nějak. Ale víte lepší otázka by byla kvůli čemu (proč) a kdo. Podle mě se lidi dost poučili aby tak extrémní válku už nespustili a určitě si taky podáme v tom ruce že teroristi a fanaticy jsou horší hrozbou protože tim je budoucnost docela fuk. Nezajímá je, hlavně že dosáhnou toho co prej chtějí a následky nezajímaj. Každej více a i méně inteligentní člověk řekne že tito lidi jsou totálně mimo realitu. Stejně ničeho velkýho nedosáhnou. A hlavně žádný změny až na tu že je čim dál více lidí bude nenávidět a pronásledovat.
I tak z tohoto důvodu nepíšu tyto řádky. Nejde o to co bylo ale spíše co by mohlo být. Spousto lidí v evropě mají dost od válek a konfliktů. Vybudovali jsi určitej standart a chtějí ho držet protože se jim vlastně ved dobře. Ale posledních 10let pozorujem že určitý věci nejsou už tak lechký a hlavně posledních pár let, měsíců možná i týdnů se čim dál tim víc vidí že věci jako potraviny, palivo (benzín, nafta, uhlí, plyn, elektryka atd.) a vše co potřebujem k denímu životu i střecha nad hlavou se nehorázně zdražuje a přitom mají lidi míň a míň k životu. Koho pak už zajímá že je technika levná a tak když nemá kde bydlet a jak se uživit. Na tohle naši milí politici nemyslí a proto s myslim a taky píšu že když se nic nezmění že příští boj nebude válka ale revoluce. Ne národ proti národu ale lid proti politykům a tim co drží a hamtí vše jen pro sebe a nechaj ostatní hlady trpět. Podle mě se vrátíme zpět tam co by jsme nemuseli být kdyby tich pár co to maj za práci starali, mysleli na nás a ne jen na sebo (což neni jejich práce - za to je neplatíme). Ne příští boj bude revoluce která vznikne protože se lid zbouří, protože nemají co jíst, protože jejich děti nemají žádnou perspektyvu pro budoucnost. Jak tento boj bude vypadat nevim ale určitě to bude velikej zmatek a plno lidí kvůli tomu zemře. Zbývá nám jen doufat že se třebas politici probudí ze svých egojistických snů a začnou myslet na budoucnost nás všech.
Nebo co si vy myslíte? (1) Mýlim se? (2) Vydim to špatně? (3) Nebo je to moc přehnaný? (4)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Revuluce-Války katka* 13. 05. 2008 - 19:30