Praha 2.2016

24. únor 2016 | 20.00 |
› 

K zásadním krokům se po delší době odhodlalo vedení Střední průmyslové školy Na Třebešíně, kde měsíce tři žáci brutálně šikanovali učitelku angličtiny, která na začátku února zemřela v jedné z pražských nemocnic.

Ředitel podal podnět k přezkoumání řízení ve věci šikany pedagoga našemu zřizovateli – Magistrátu hl. m. Prahy. Učinil tak na základě odborného stanoviska právního zástupce školy. Podle toho nemůžeme ani jednat jinak. Chceme žáky vyloučit, ale nemůžeme podle rozkladu jednat jinak, sdělila zástupkyně ředitele Střední průmyslové školy Na Třebešíně Taťána Kubíková.

"Kdybychom to řízení otevřeli sami, jen na půdě školy, museli bychom trest snížit. I když nás to samotné zaskočilo, takový je postup," dodala s tím, že nyní je to na magistrátu.

Škola už totiž žáky potrestala trojkou z chování a podmínečným vyloučením. Škola tak v přezkumném řízení může trest jen snížit, zatímco magistrát může trest zpřísnit.

Na půdě školy probíhá diskuse se studenty.

Jenomže bez jakéhokoli pedagogického dozoru. Ten z diskuse návštěva z ministerstva vyloučila. Což je minimálně neobvyklé. Stejně na to pohlíží vedení školy. Proto uvědomilo policii, aby mělo jistotu, že je takový postup v pořádku a ministryně tak neporušuje zákon a práva nezletilých osob.

"Z hlediska trestněprávní roviny o žádné porušení nejde. Škola policii oslovila, jestli u toho setkání nechceme být, nicméně žádná účast policie v tuto chvíli na Střední průmyslové škole Třebešín není," sdělil mluvčí pražské policie.

P.S. Trojka z chování? Co to má být za trest? O tom se takovej člověk jen zasměje a pokračuje. Jak se stalo. Je vidět jak bezmocný jsou český školi proti mobbingu. Neumí se chovat a reagovat ani prevencí proti tomuhle. Aktuálně ví etika že se trestaj více oběti mobbingu co se začnou bránit než pachatelé. Timhle spáchávaj ale školy trestný čim ublížení na zdraví. Proč? Protože doženou rodinu oběti k tomu šikanovanýmu nechat předepsat psychofarmaka (prášky) a cestu k psychologovy kterýho nezajímá pořádně léčit (viď špatný lékaři).

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře