Politický stav?

27. únor 2016 | 15.30 |
› 

Jakej je náš politickej stav? Jo to je dobrá otázka a každý na to odpoví jinak. Já si nedovolim upřesnit kde stojíme, protože to momentálně nejde. Ale co jde je srovnání. Kdo se ve škole učí tak ví že z minulosti se může hodně učit a srovnávat dějiny s aktuálním událostma.

Všichni to milujem když nás někdo s jinýma srovnává. Nenávidíme to. Přeci nejsme jako jiní. Jsme my. Ale když na to kouknem tak přece jen dílama se podobáme jiným a přesto nejsme stejný. To je normální. A když si toho uvědomíme tak jsme zase kousek dál.

Tak jak na tom jsme politicky a s kým se to dá srovnat. No srovnat se to dá s několika státama když se na to kouknem. Taky stojíme mezi několika státama a máme mynulost s plno jinýma. Politických stran máme hodně. To se dá srovnat s německem kde jich je taky plno. (I plno kecálistů jako u nás.) Od levých radikálů až po pravý radykály máme jako němci vše, ale sílu hledáme ve středu a demokraciji jako celá západní evropa. Ale radikálové jsou i u nás moc kterou nesmýme podcenit.

Jako všechny státy máme vnitřní problémy kterých radikálové využívaj aby dělaly strach a tak zkouší probudit falešný nacionalismus a radikalismus.

Ale jen srovnání s německem nejde. Ještě existuje jiná strana. Strana Ruska. V rusku, co je blíž než amerika, vidíme velkou sílu kterou chceme taky být. Což je ale ironický že tito lidi patří k nacionálním radikálům co chtěj čechy pro čechy, moravu pro moravany, skovensko pro slováky (ups to se už stalo). Tak je vidět že to srovnání pasuje. Vzpomeňte proč se vlasně slovensko odpojilo od čech. Zamyslete se a příště až to tu bude tématem tak uvidíte že si někdo s náma hraje.

Tak jakej máme politickej stav? Máme ho takovej že máme plno politických stran co můžem volit a mezi nima i radikální co používaj lži v propagandě aby jsme se izolovaly, osamostatněli (zmenčily, rozpadly) a zároveň chtějí velkou sílu kterou vlastně můžem dosáhnout jen společně. Vlastně vládne u nás nejistota ve společnosti.

Tak využijem etiky se uspořádat a dosáhnout toho co jsme byly, jsme a budem. Protože český národ se nezmění a to je dobře, protože jsme vlastně dobrý. A český národ nejsou jen češi (bohemiani) ale i moravani (velká morava), slovensko a i jiný díly evropy na který se zapomělo. Ale k tomu jindy.

Bude se muset vše později spojit. S tim myslým články a né zěmě. Češi jsou přeci v duši vždy spojený;-)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře