Politický stav 2

8. březen 2016 | 17.00 |
› 

Sice bylo už v prvnim článku krátce vše řečeno a tim to mohlo i hasnout. Ne, tentokrát ne. Prostě etika se roztáhla a četlo a slyšelo se plno blbostí? No asi jo. Tak téma uprchlíci, tak i téma práce, ekonomika, lidi, právo, prachy. Jé to jsou přece oblýbený témata a tak perfektní je rozebírat. Fakta nikde nenajdete a od etiky taky nedostanete. Leda že by jsme se nabouraly do systému státních orgánů. Lidi to je ilegální. Ale víte co je bezva. My to nepotřebujem. Stačí jen otevřít oči a poslouchat. Trochu zapřemýšlet a kouknou se na to ze všech stran a máme z tý kaše zase celý brambory.

Možná teď někdo říká že to tak nefunguje ale jo funguje. Tak se pracuje úspěšně v ekonomice i když tenhle způsob má taky hranice. Ty hranice jsou špekulanti a v politice jsou to propaganti. Ty jsou ryzikovýma faktorama protože chtěj rychle dosáhnout svých malých cílů bez ohledu co se stane ze všema kolem.

Tak teď máte krátký vysvětlení k tomu jak to funguje. No a co zureberu jako první?

Práci. To je hodně těžkej a komplikovanej faktor. Práci rozebrat znamená lidi rozebrat a ne nějaký ale ty "normální". Možná se teď někdo urazí ale ohledy na to brát nebudu. Tady jde jen o pravdu a realitu. Koukněte se co potřebujem za lidi aby vše fungovalo. Všechny! Chytrý i hloupý. Jednoduše řečeno. Ale hloupý lidi jsou vlastně jen ty co si myslý že se bez tich hloupých obejdou a o co víš někdo dělá o to o více lidí si dotyčnej myslý že ostatní jsou hloupý. Opak je pravdou.

Přemýšlim ale u práce nenajdu nic hloupýho. Jedno jestli jde o odvoz odpady, pokladní, stavebnictvý, bezpečnost, ochranu, tělesně pracující a nebo lidi co dělaj s počítačema nebo koordinujou, lidi co pracují jen hlavou. Všechny jsou důležitý. Když jeden z nich vypadne tak se náš životní styl zhorší a nebo totálně kolabuje.

A víte skrz to že lidi víc a víc umí, že nám skrz to chybí lidi co dělaj jednoduchý práce. Práce s kterých žijem ale nikdo je nechce dělat, protože jsou špatně placený nebo hodně namáhavý.

Politicky se tam jen kecá a ekonomicky taky nic nedělá. Tenhle malej kolaps využívaj politický propagandi pro sebe. Protože práce ve středu chybý a dóle je moc špatně placená tak se na to navážou. Víc práce, lepší platy. Juchů a máme voliče. Komu by se to nelíbilo. Ale teď se koukněte na to z druhý strany. Jde to? Jo a ne. Nemůžete za lehčí práci dát stejně peněz jako za těžkou. Dál ten co vám to slibuje si bude vydělávat mnohem víc a vy na konec ne. Prostě je to jen podfuk. Politickej podfuk.

Ekonomicky to vypadá trochu jinak. Zlepšení by šlo. Sice ne to politický srovnání ale to neva. Hlavně že zlepšit a to fér. Co by se muselo ekonomicky zlepšit? To samý co politicky. Ty na hóře musí mýt taky reální plat a ne ten utopicky vysokej co plno tichto "vůdců" má. A tady máte problém. To nikdy neudělaj. Tak vám budou pokaždý lhát a doopravdy nic nezmění dokavať nezjistí že bez popeláře se neobejdou. Bez základu dům nestojí dlouho než spadne. Investuj do dobrýho základu a stav tak dál. Tak a máme záhlad a příště budem pokračovat až budem mít celí politický barák v pravdě i podle etiky.

Takže politický stav s prácí máme jako všude jen propagandovej bez pravdy.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář