Můj začátek?

25. květen 2008 | 13.55 |
Tahle rubrika má určitý smysl. No nevim jestli to mám zrovna nazívat problém ale je to v naší společnosti docela častý podstatek života. Sebeubližování se vyskýtá čim dál častěji stejně jako sebevražda. Možná to jen tak vypadá protože se o tom čim dál častěji dozvíme ale nebudu o tom špekuluvat. Jde spíše o to proč a jak tomu zabránit. Určitě si myslíte že je to jen věc lidí slabý konstituce ale zaručuji vám že k tomu může člověk dohnat každého. No a právě jsem i prozradil kdo má vinu. Kdo to neví tak se to dozví a kdo to ví ať klidně čte dál. Bude to zajímaví. A jedna prosba. Pomocte pomoct.

Sebevražda je jen další krok od sebeubliživání a to je další krok od diskriminace nebo utlačování a podobně. V dnešní době je konkutence velká stejně jako tlak a tenhle tlak, ten nepřichází jen s venku ale i ze vnitř. Přichází ze školi, práce, cizích, okolí, přátel, rodiny, od sebe. A každej kdo nemá nic a nikoho se držet začne s něčim co má se sebepoškozovánim něco společnýho. Ten dotyčný začne myslet že je vše jeho vyna a že si zaslouží že ho nemá nikdo rád, že mu nikdo nepomáhá a potrestá se ještě jednou sám od sebe třebas žiletkou nebo nožem za svojí chybu. Samozřejně to chce napravit a zlepšit se. Ale jak? Nikdo to nechce chápat a nejraději ani mluvit. Hodně chytrý lidi který se umí vcítit do tý osoby ví že chyba leží někde jinde a ne u toho co si ubližuje.
Mi rádi dáváme chybu jiným a odevzdáváme zodpovědnost i za to co sami děláme. Jenomže lidi co si ubližují to nedělaj. Jsou to vlastě nejzodpovědnější lidi jen proti sobě jim to chybí jinak by si neubližovali. Problémem je že i kdyby to nedělali tak se sami časem zničí. Jen jinak. Nevim jaká cesta je horší. Jestli ta co je vidět a nebo ta co neni vidět až do tý doby co je pozdě.
Vlastě je jen jedna možnost jak pomoct. Je potřeba si uvědomit že jsme sami za sebe zodpovědný a nesmíme to na jiný házet. Dál si musíme navzájem pomáhat protože lidi nemohou sami žít. Jen ve skupině můžeme přežít a každýho člena si musíme vážit kterej jedná v mysli etiky, zodpovědnosti apd.

Tento článek se bude nadále aktualizovat rotože to téma je velice komplexní a složité.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře