Politický stav (alarm)

16. březen 2016 | 17.00 |
› 

Tak ve třech spolkových zemí německa proběhly volby. Ale co to má s námy společnýho? Dost. Jde o srovnání, poučení a realitu. Tak čtěte a přemýšlejte. Demokrati a socialisti drasticky stratily na voličích. Za to dostala takzvaná AFD (Alternative fur Deutschland)-(alternativa pro německo) mezi 12% až 24% hlasů od voličů. Jméno týto strany ale neříká nic o tom co vlastně je. AFD se profilovala zatim jenom tim že jsou proti "uprchlíkům". Ale pro co jsou neřeknou. Nemaj jiný téma než uprchlíky a to je v čechách taky tématem a ne vlastně doopravdový problémy co navstávaj (ekonomije třebas). Co se o AFD dá taky říct je že jejich špička je blízko Nationálsozailismu a NPD kteká má silné neofašistické sklony. A co tito lidi před plno lety prováděli snad víte. V čechách takovou podporu dostávaj taky určitý strany. Je to vidět když motorkáři projíždí prahou s černýma vlajkama a rasistickýma symbolama a lidi je slavý.

Dál tohle neni ani pro čechy dobrý protože češi pracují v německu kde zrovna ta AFD má velkou podporu a německo-němcům znamená i češi ven. Kriminalita v hraničním prostoru na obou stranách je větší než kde jinde což pomáhá radikálům při jejich propagandě. Jak v německu nak v čechách. Přitom jsou problémy jinde, když vůbec nějaký problémy jsou. Ty ale probíráme v jiných článkách "politický stav".

Co přimáší strany jako AFD mimo propagandy? Prakticky nic. Naskočily na vlak co aktuálně projíždí jako nějakej uprchlík a konkrétní cíl nemaj. A když ho chcete vědět tak začnou s tématem toho vlaku ale řešení, konkrétní řešení s logikou vám nepoví. Zeptejte se a dostanete jen standartní tyrády zpět. Takže nic. A když se zeptáte mimo aktuální téma jako práce, zdravý, škola, důchod, ekonomika, vztahy k jiným tak dostanete klasickou odpověď. Ale odpověď na to jak to chtěj udělat nedostanete. Jakmila jde o financování tak odpověďi chybý.

Vemte si příklad a při volbách v čechách myslete na to koho volíte. Má dotyčná strana jen odpověď co se vám líbí ale žádnej nápad jak na to tak jí raději nevolte. Má ta strana odpověď a nápad jak na to tak jí volte i když se vám ta odpověď tolik nelíbí. Hlavní je že maj konkrétní myšlenky na to jak jednat a reagovat a přemýšlely co to pro budoucnost zamená. Tak vlastně zůstanem u sociálních a demokratických stran a ne nationalistických a radikálních.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Související články

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář