Holka větru (velikonoce)

28. březen 2016 | 15.00 |

Drak neni moc šťastnej a poletuje zase. Přitom potká holku větru. Tý neni dnes moc čilá, je upracovaná. Holka větru se posadí na hřbet draka a dokonce si na chvilku na něj ulehne. Přitom drak ve vzduchu letí. Beze slov a klidně nechá holku na svým hřbetu si odpočinout. Přitom sám přemyšlý. Pomlázku v doupěti nechal a za nikym se nevydal.

A najednou začne holka větru s nim mluvit. Mluvit o lidech a co dělají. Téma co neni pro každýho, drtivý téma a hádavý k tomu.

Téma lidi, politika a víra. Vášnivý téma kde se všichni hádaj. A i u draka a holky větru to tak může být. Nemaj stejný myšlenky a ani stejnou politickou stranu či dokonce víru.

Téma lidi je krátký. A holka větru s drakem souhlasí že pravdou je jen zákon svobody. Jedno kde lidi žijou. A mimo toho se koukat na souseda by měli myslet na budoucnost.

A tak přišly rychle na téma politika. Drtivý a moc hádavý téma. Ale ne u nich dnou. O co šlo? Jen o politiku celýho světa. Nic víc. Z výsledkem že vše co si lidi přejí vychází jen z hloupý manipulace. Holka větru naslouchala drakovy. Drak vzal blízký příklady. Rusko, ukrajinu, turecko, síryji ale i německo a čechy. Holka naslouchala drakovy jako drak naslouchá jiným. Příkladu rusko dával obavy. Putinovy s jeho velou ruskem kde nerespektuje svobodu ukrajiny a ohrožuje i čechy. U turecka zase bral politický stav s kurdama v zemi a jejich volbu pro nezávislost. A zase brak čechy do toho a slovensko s ruskem a německem. Proč kurdové místo nezávyslý zemi neberou cestu spojenectvý s tureckem jako němci zvolily. Proč chtějí svou zemi jako slováci. Spojenecké státy jsou silnější a maj výhodu i ekonomickou a finanční. Holka větru souhlasila že kurdskej stát s ohrožením z okolí skrz třetí nemá šance trvalé stabilyty a míru. Ale spojenskej stát kurdů a turků, silnej a svobodnej pro všechny, se může lépe bránit a nestal by se obětí jako ukrajina. Nestal by se obětí fanatiku islámu jako sýrije. Jen musí erdoan respektovat svobodu všech lidí ve "spojeneckém státu tureckém" Tak jako je svoboda v německu a v čechách (češi a moravani od věků dohromady / se dokonce i rýmuje:-))

Skrz to přišla holka se zeptat na víru draka. Téma válek jak drak říká. Války vznikaj skrz víru, teroteriální spory a etnycký rozdíly co se netolerují.

Otázka výry na boha a ďábla. Na otázku kde drak zase holce větru naslouchal. Hlavně když drak řek že do nebe stejně nikdy nepůjde, že půjde do peklíčka, teplíčka. Peklo kam půjde za ďáblem, za padlým andělem. A toto téma bylo dlouhý.

Na velikonoce se drak zamyslel nad svýma a to že by všichni měli se zamyslet nad tim co dělaj a jestli slovo svoboda je i jejich jako drakovo a holky větru.

Přitom se drak cítí sám ve svým doupěti. Ale začínaj mu lidi naslouchat. Ty co chtěj. A možná přeci jen něco na světě jako drak zanechá. Možná nový svět.

A ne jako holka větru předpokádá že lidi míří ná svou vlastní záhubu když se nezmění. A myšlení draka se holce větru líbí. Je to možnost přežití všech lidí.

bunny_girl

Jinak od draka: "Velikonoce nemám, ale tu touhu po vás mám. Ve svobodě žít je to co musíme nejen pro sebe chtít. Čest tomu, komu čest náleží."

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář