Islámský stát

22. duben 2016 | 15.00 |

Džihádisté Islámského státu v Mosulu na severu Iráku popravili už nejméně 250 žen, které se odmítly stát sexuálními otrokyněmi teroristů. Zajaté ženy a dívky byly nuceny uzavírat takzvaná dočasná manželství, čímž islámští fanatici míní prostituci z donucení.

Ženy, které se podvolí, si navíc nemohou vybírat své ženichy, a pokud nejsou svým novým mužům po vůli, kdykoliv si namanou, mohou být popraveny i za to. Samozřejmostí je úplné zahalování, včetně rukavic, a i zákaz vycházení z domu bez mužského doprovodu.

Brutální násilí na ženách se stalo v Islámském státu zcela běžnou praktikou. V říjnu letošního roku například džihádisté v regionu Sindžár na severu Iráku unesli na 500 jezídských dívek a žen. Několik desítek zajatkyň už spáchalo sebevraždu.

Jezidové patří k křesťanské menšině a odmítaj převzít islámskou víru. Tim se stávají oblíbeném terčem extremistů pro únosy, vydírání a znásilnění. Především nezletilé dívky.

Rodiny o tomhle tématu mlčí když se jim podaří své dcery a ženy dostat z rukou bojovníků islámkého státu. Tyto ale byly už měsíce drženi v otroctvý a znásilňovány.

Příběh jedný dívky a její kamarádky co byly při přepadení uneseny:

16ti letá holka byla při přepadení vesnice od bojovníků islámského státu spolu s kamarádkou uneseni a darováni jednomu od postavy velikýmu a přibližně 40ti letýmu bojovníku islámského státu. Tento je každý den znásilňoval. Držel je jako zvířata, jíst musely na zemi. Byli týráni, biti a znásilňovány islamistem. Holkám se po čase podařilo utéct a chtěli se dostat na sever ke kurdským melicím. Ale znásilněny a zeslabený věděli že se tak daleko nedostanou než je bojovníci islámskýho státu zase dopadnou. Poblíž byla řeka tak se rozhodly, než aby byly zase chyceni, se utopit. Ale problém je že vlastně chtěli žít a zpět domů a utopit se v řece která vede už jen vodu pod kolena, částěma jen nad kotníky, je velice těžký. Nemožný když vlastně chcete žít. Tak je zase dopadly. Trvalo to měsíce než se jejim rodinám podařilo dívky z rukou islamistů vykoupit. Do dnes nedostali žádnou pomoc. A stovky dalších dívek je a bylo tak uneseny a držený islamistama.

Jako jejich rodiny o tom mlčí tak mlčí všichni. Etika ne. Tomuhle navázne politicky motivovaný článek.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář