Diskuze u etiky před IS

23. duben 2016 | 15.00 |
› 

Mezi lidma etiky vznikla u začátků boje IS diskuze o tom co se v Sýriji děje. A nejen diskuze co se děje ale o tom jak jiný státy reagují, jak naše společnost reaguje a i prognóza co se může stát. Nyní léta, ano léta, později tohle tajemstvý zveřejní etika. Co byly prognózy a co se doopravdy děje. Berte to za pravdu nebo ne. Pro nás to znamená jen že myšlenky a výpočty docela pasovaly a i když jsou lidi co etiku a spol berou za blbce tak tihle blbci mají pravdu nějak už na svý straně.

Samotná etika stojí politicky neutrálně. Lidi za etikou převážně taky. Prakticky nikoho nepodporujen až na nás. A kdo volí, ten volí běžný strany. Ty co nejméně lžou.

Ale zpět k tehdejším prognózám. S počátku se brala IS jako každá separatistická strana. Jedna z mnoha. Až jejich první úspěchy ukázaly že neni jako jiný skupiny. Jejich organizace se nesoustředila nejen na lokální lidi a území. Jejich propaganda šla do ciziny. Více než u ostatních. A hlavně se zaměřovala na aktivní podporu a ne pasivní. Což znamená že rekrutujou mimo bojové území. Tim se staly nejen separatisty ale i politickou stranou.

Co byly naše myšlenky? To že když se jim povede rekrutovat členy mimo jejich území tak začnou být nebezpečný. Jediná možnost ukončit to co začínají je je zničit. Talže útok od NATO na tich pár set bojovníků v tu dobu ještě. Myšlenky šly dál. Co se stane když se nebude reagovat a to se nebude, protože IS nikdo nebere vážně. A to bylo lehký. V tom územý kde operovaly jsou velký možnosti. Ropa. To znamená lokální financování. Ale i finance mimo územý. Rekrutace lidi co verbujou bladý lidi z evropy a jiných států se slibem jim dát perspektivu v životě a dobrodružstvý. To nefungije v čechách ale v německu, rakousku, angliji, rusku, franciji, španělsku, holandsku, belgiji, americe. V čechách verbujou jiný. Takže máme taky problém co nikdo nechce vidět.

Jakmile tohle funguje tal část nelegálně opustí zem aby bojovaly a jiná část podporujou z dálky. I později plánování a koordinacví atentátů v tichto zemí kdyby se rozhodly IS někdy zastavit. Skrz zákony je to těžký a drahý najít tito lidi. Což zase podporuje radikály v zemích aby byly proti uprchlíkům. Z tichto může IS zase rekrutovat noný lidi pro svůj boj. Nabídka že nebudeš pronásledován když s nima bojuješ je lákavá když tě nikde nechtějí. Nový domov než žádný, i když neni takový jaký by ste ho chtěly. Ale Jak vidíte tak to funguje. Mužský jsou vždy lehčí cestou když možno. A ženský se daj donutit.

Tyhgle myšlenky nám šly hlavou a proto bylo hned jasný že když tohle nikdo nepochopí tak se tomu nezabrání. A jak vidíte tak to nikdo nepochopil dodnes.

Zamyslete se nad článkama etiky. A řekněte jestli chcete další tyto myšlenky vidět. Je to na vás. Naše společnost má dost stran na který se kouknout.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář