Mobbing a duševní poruchy

29. duben 2016 | 15.00 |
› 

Mobbing a duševní poruchy jsou velkýma tématama. Nátlak v práci a ve společnosti je důsledkem velkýho stresu, mobbingu a psychyckých problémů. To samý platí i pro školu. Na obou místách platí momentálně v naší společnosti jen být rychlejší, lepší, silnější. Nezávislej ale umět být intergrovanou osobou když nejsme z lepší rodiny (bohatý) nebo skrz studium a jiný okolnosti samy šéfové firmy. Tohle nefunguje pro všechny. Ale nátlak být tima šéfama existuje dál a nebo být super pracovníkem co svůj život obětuje.

Takhle začíná mobbing a duševní poruchy. Lidi a spolužáci se šikanují aby se povýšily nad druhýma a nebo zlepšily pozici nad nadřezínama. Ale i skrz to že třebas někdo něco nezvládá tak začne terorizovat jiný i mobbingem. Kluk třebas píše špatný známky a nebo se musí hodně učit aby se nějak udržel. Spolužačka nemusí tolik dělat a píše dobrý známky. K tomu si rozumí líp s ostatníma. Kluk závidí a holku má možná i rád. Ale ona o něj nemá zajem. Spíše se zajímá o jinýho. Aby se kluk holce víc líbil tak se snaží víc a přijde do stresu. Tenhle stres může být začátkem duševní poruchy co jiný nevidí. Holka názor na kluka nezmění, prostě o něj nemá zájem. Ale kluk to nechce vidět a tak dělá víc a víc a mezi tim stoupá intenziva jeho duševní poruchy. Někdy rozhodne že to změní. Jeho láska se změní z nenávist z lásky a začne jednat proti holce. Šíří pomluvy a lži o ní. Tim začne jeho mobbing proti ní. Dělá to po tajy tak holka neví od kať ty pomluvy a lži o ní jsou. Kluk to žene tak daleko že se po třídě nebo i škole šíří povídky o tom že holka mění kluky rychleji než spodní prádlo a nebo že jim to dělá za peníze. Jasně že takový lži a od kať tak přichází se rychle zjistí a tak holka taky po viptávání kamarádek zjistí od kať to je. Ale skrz ten mobbing stála už pod velkým stresem a nemohla se nikomu svěřit. Skrz tohle dostala taky menší duševní poruchu podle mínění naší společnosti. Holka se tak rozhodne jednat sama když jí nehodlá nikdo pomoct a ukončit mobbing. Aby vyrovnala váhu a urychlila vyjednávání v její prospěch si vezme pomůcku. Nůž z kuchyně. Co jiný pochopí jako duševní poruchu je jen způsob sebeobrany. Holku za tuhle akci potrestaj a pošlou donuceně do léčby. Přitom její problém neléčí. To je ten kluk co sám trpí pod duševní poruchou. Ten na ní ve škole čeká aby pokračoval. Skrz to že mu vše prošlo a holka byla potrestána a ne on tak je dál riziko mobbingu proti holce od kluka. Tohle může být další příčinou. Že přítel holky si zajde za tim klukem a pořádně ho zmlátí.

V práci jsou podobný činy. Ty jdou taky tak daleko že jde o ohrožení existence. Co naše společnost dnes bere za duševní poruchy jsou často jen reakce na mobbing a ne duševní poruchu. Léčení zdravých lidí je vlastně ublížení na zdravý protože plno tich léků má i plno špatných vedlejších účinků a dělaj zdravý lidi doopravdy nemocný.

P.S. Jsem s tebou milovaná.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Mobbing a duševní poruchy itzumi 06. 05. 2016 - 12:22