duben - Karlovy Vary

2. květen 2016 | 15.00 |

Ve velmi vážném zdravotním stavu je 12letá dívka, která se svými kamarádkami přelézala vagón na železniční trati mezi Sokolovem a Citicemi a popálil ji elektrický proud z troleje.

Dvanáctiletá dívka utrpěla popáleniny třetího stupně na nohách a druhého stupně na rukách, břichu, hrudníku a krku.

Zraněnou převezli letecky na specializované centrum do vinohradské nemocnice v Praze.

Druhá z dívek na tom byla zdravotně lépe. Třináctiletá dívka utrpěla popáleniny prvního a druhého stupně na rukách, stehnech a bradě.

Tři nezletilé dívky se rozhodly, že budou přelézat odstavené vagóny na seřaďovacím nádraží v Sokolově. Elektrický výboj nad vlakovou soupravou a volání o pomoc zaregistrovala ve čtvrtek kolem půl šesté odpoledne žena, která zavolala na linku 158.

Po příjezdu na místo běželi policisté mezi odstavené vlakové soupravy. Jako první našli dívku, která byla zjevně popálená od elektrického výboje a zmateně se pohybovala mezi vlaky.

Dívka policistovi sdělila, že je tam ještě její kamarádka, která je také popálená. Policista odvedl dívku na okraj silnice, kde si ji převzali právě přijíždějící záchranáři. Další policisté hledali druhou dívku, kterou po chvilce našli u jednoho z odstavených vagónů. Do příchodu záchranářů dívce poskytovali první pomoc.

Dvě první dívky po výlezu na vagón zasáhl výboj z troleje trakčního vedení. Třetí dívka je bez zranění. V době, kdy došlo k výboji, ještě nebyla na střeše vagónu. To, jak přesně ke zraněním došlo, zjišťují vyšetřovatelé.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář