Holka dračí?

3. květen 2016 | 15.00 |

Ve městě za doupětem sedí holka v ruským kolu. Je velikánský a je daleko vidět. Jak dívka tak ven kouká tak se nad všim zamyslí, je jiná. Tady ve městě za doupětem jí tolerují a akceptují všichni. Je jedna z nich a neberou jí za jinou i když po pravdě jiná je. Nejen že v duši je jiná ale i od těla je poznat že je jiná. KOuká na zem od kabinky kola, kouká na ní jako kdysy na daleký dračí doupě koukala. To bylo a je taky jiný a přesto patří k městu jako ona.

Myšlenky její tajný se točí o to jaký by to pro ní mimo město bylo. Spojení ven mají i když je zakázáno s jinýma o tajném městu za doupětem mluvit. Zprávy cizích národů jí ukazují kolik strachu a nenávisti proti všemu maj co je jiný. I když jde o lidi co k jejim národu patří a jsou jen trochu jiný jsou cílem strachu či nenávisti. Cílem takzvanýho mobbingu, utlačování nebo útoků. To jí strachuje na tom světu venku. Bojí se že armáda nechápavých město najde a dračí doupě v boji padne. Co pak bude s ní a všem co jsou jako ona? Co bude s jejíma kamarádama a kamarádkama? To neví a stejně nad tím přemýšlý.

Jednoho dne se může stát že bude muset sama pro sebe a město bojovat. Nebude nikam utíkat jak to vidí ve zprávách jiných zemí. S hrdostí se nepřátelům postaví a později všechny přátelé zase obejme.

Dnes ale doma v klidu usne a zítra do školy se učit půjde. Brzy jí čekají soutěže a závody. Bude se měřit s jinýma a bude svý kamarády povzbuzovat. Bude jásat když vyhraje, bude smutná když prohraje.
Zdroj: http://etika.vzpomina.cz/570-holka-na-schodech.html

holka víla

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář