Filadelfie

19. červen 2016 | 20.00 |

Policie v americké Pensylvánii zatkla jednapadesátiletého muže, který ve svém domě věznil 12 nezletilých dívek včetně osmnáctileté dívky, s níž zplodil dvě děti. Policie v té souvislosti zatkla její rodiče, kteří dceru Lee Kaplanovi ”darovali". První dítě mu porodila ve svých čtrnácti letech.

Policie zalarmovala sousedka poté, co u Kaplanova doma uviděla dvě dívky, které vyhlížely neradostně.

"Nemohla jsem to pustit z hlavy. Viděla jsem je minulý týden, jak tam stojí na cestě. Vypadaly tak nešťastně a smutně. Už léta jsem manželovi říkala, že něco není v pořádku," vypověděla Jen Betzová. Soused jí ovšem tvrdil, že žádné děti doma nemá.

Kaplan, který má v okrese Bucks severně od Filadelfie na své jméno registrovanou strojírenskou firmu, byl zatčen ve čtvrtek. Nejmladšímu dítěti, které věznil, je teprve půl roku. Rodiče "darované" dívky Daniel a Savilla Stoltzfusovi bydlí zhruba 160 kilometrů daleko.

Policie Kaplana obvinila z ublížení na zdraví, ze styku s nezletilými, sexuálního napadení a ohrožování mravní výchovy. Stoltzfusovi si vyslechli obvinění z ohrožení dítěte, otec rodiny navíc čelí obvinění z nezákonného spiknutí a sexuálního napadení. Soud jim stanovil vysokou kauci milión dolarů, takže zřejmě zůstanou ve vazbě.

Z vyšetřovacího spisu plyne, že Stoltzfusovi dceru darovali za to, že jim Kaplan finančně vypomohl. Zda je takový dar nezákonný, si dokonce zjišťovali na internetu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář