Dračí kouzlo

20. říjen 2016 | 15.00 |

Drak hlídanej Rory se kouká do nikam. Ale přitom pořád směrem Rory. Ta se ho zeptá co je a on na to že mu někoho připomíná.

Rory: "Koho? Drak: "Chceš vidět." Rory: "Ano." a koukne se zvědavě na draka jak jí chce ukázat koho mu připomíná.

Drak se hluboko nadechne zavře oči. Kolem něj začne vznikat zvláštní aura a pak vydechne. Vznikne mlha která se drží mezi nim a Rory.

"Brána neotevírá jen cesty mezi několika existencemi ale i cesty k naším touhám a myšlenkám. Tak intenzivně že to upoutá a zapomeneš jíst a žít," řekne drak.

Pak se soustředí očima na mlhu. Jako by tam něco bylo. Rory se kouká na něj a na mlhu a najednou vidí jak se v mlze oběvuje obrázek holky. Ta se zasměje a zmizí. Oběví se další a to se opakuje dál a dál.

"Kdo to je?" zeptá se Rory a drak odpoví: "To jsou holky z mý minulosti."

Rory_look_1

Rory se kouká a vidí že každá holka je jiná. Jen jednu věc maj stejnou. Úsměv. Zalíbí se jí to a usměje se taky.

Cítí že drak je jiný než ze začátku. Klidný. V zajatí být klidný ji připadá divný. Ale ví že ani on tyto mžíže nepřekoná. Jsou velice silný, pevný, nezničitelný. Jako by nebyly s této země. Jako on. Jak tak ty obrázky pozoruje tak jí zajímá jak drak vypadá v originálu. Ne jako drak ale jako člověk který žije v jeho světě a ne jako drak v doupěti. A proč je vlastně tady dál když je tak sám. Sám jako ona je. Nesmrtelná chodí jejím světem. Všichni kolem časem umřou, jen ona žije dál. Ale sama vlastně neni když neni ve stejný situaci jako drak. V zajatí někoho.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář