Social bots

20. prosinec 2016 | 15.00 |
› 

Poslední dobou častěji v médijích člověk slyší o manipulacích v a z internutu s takzvanýma social bots.

Co jsou vůbec sociál bots? Jsou to programy co třebas na facebook, twiter, youtube a podobně dávaj likes, že se jim něco líbí. Jedno jestli videa, obrázky nebo něco co se napíše.

Vlastně to začalo tim že si člověk mohl třebas na fecebook koupit "kamarády". Social bots jsou jen další vývoj který tohle automatizuje. Komentáře momentálně ještě musí psát "reální" lidé ale i na tom programátoři pracujou. Co to znamená? No jednoduše se může stát že diskutujete brzy s programem který na vás na určitou stranu reaguje a má zvolit určitou reakci. Co s toho lidi maj? No firmy zvýší uměle svou publicitu ale seriózní to neni. To samý se týče voleb. Třebas jeden s největších podporců od Donald Trump je takovej program na twiter. Člověk který ještě před devíti měsícema ani neixistoval zveřejňoval falešný spravy proti Hilary Climpton a podporoval pozitivní míněný pro Donald Trump.

Jak poznáte social bots, takzvaný facke? Profily co nikdy nebyly aktivní a najednou jsou pořád aktivní bez přestávky, sexy profily, jednosměrný mýněný, zájmy co nepasujou na vzhled nebo pohlaví, extrémně velká aktivita, chybějící odpovědi nebo pořád stejný odpověďi. Prostě co pasuje na programm. Chybějící variace i ve psaní.

V internetu je plno tichto falešných profilů. Neni to jen pár stovek, jdou do statisíc a je jich čim dál víc.

Jedno o co jde. Ale v podstatě dělaj jen reklamu. Jedno jestli reklamu na nějakou osobu, věc nebo politickou stranu. Prostě dělaj jen reklamu. Nemaj vlastní život a vlastní problémy. Vše je zakreslený do něčeho co se vám líbí aby vás nalákaly.

I tady je to problém. Ale etika je moc malá aby povzbudila větší zájem.

Jestli chcete vědět víc tak napište. Etika prokoukne co se dá najít.

Jinak v tichto státech jsou manipulace skrz social bots jistý: USA, Velká Británie, Rusko, Ukrajina, Turecko, Německo, Francie, Belgie, Dánsko, Schwédsko, IS.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Social bots itz 20. 12. 2016 - 20:39