Míša/Klíště (kliste20)

16. červen 2008 | 13.30 |
CZ_vlajka.JPG-DE_vlajka.JPG

pro_kliste20-p200a.JPG
Mám na četu plno kamarádů. Určitě řeknou některý z vás. "Ach to nejsou žádný doopravdový kamarádi." No u některých, tak půlce tich lidí to tak i je. Ale ta druhá půlka patří mezi ty kamarády co jsou reální. Jedna z nich je Míša. Nick na četu kliste20. A i pasuje. Milá holka s kterou je sranda. Sice jí znám teprve krátce ale stojí to za to jí vidět každou minutu co jde. Člověk se zasměje, podivý, pobavý, zapřemejšlí si a poradí. Kdo komu je různý. Tak to je u kamarádů. Pomáhaj si. A ona to dělala stejně jako ti ostatní s kterýma kamarádim. A došli jsme i na to se setkat jakmile by to šlo.
U tolik kamarádů a známých je statisticky možný že se někomu z nich něco stane, ale nemyslel jsem na to. Když tak to bude někdo z tich co si s nima jen tak píšu protože nevim co přesně tak dělaj. No a u tich co s nima kamarádim vim přeci že žijou tak bezpečně jako já a že dávaj na sebe pozor.
Ale teď něco o Míše a co se stalo.

kliste20 - Míša

22 let , Polsko - Narozena v Praze 6.3.1986

Znamení zvěrokruhu: Ryby

byllim v Poznani

svobodná
jazyky:
čeština, angličtina, jiný

Postava
výška:
171 - 175 cm
postava:
štíhlá
barva očí:
modrá
barva vlasů:
hnědá

Koníčky
zájmy:
sport, fotografování, posezení s přáteli, výlety
sport:
cyklistika, turistika
hudba:
folk a country
zvíře:
pes, kočka, kůň

Seznámení
hledám:
ona jeho
děti:
nemám

Míša byla hodná holka co se ráda smála.

Svých kamarádů se držela jako klíště. Vastně dobrá kamarádka z četu. Chtěli jsme se tenhle rok sejít a projít. Co jinýho. Trčet někde ve vnitř? Venku se dá taky bavit. Vlastně jsem chtěl už v létě nějak za ní zajet a kouknout se jak tak reálně je. Řekla si co jí leželo na srdci svým kamarádům a nežrala to do sebe. Sem tam nějakej omyl byl ale ke konci to bylo zas v pořádku;-)

08.06. 16:51 / Luci.Hej
Ahoj kamarádi Míši-kliste20.Nechtěla jsem vám to ze začátku psát,ale dala jsem si hpdně odvahy a nakonec jak vidíte vám piši.Za poslední dobu se Míše stalo mnoho nešťastných chvil,ale ta poslední je nešťastná hlavně pro mě.Stalo se to ve čtvrtek 5.6.Naší Míšu srazilo auto než přijela pomoc Míša nepřežila.Míšo chtěla jsem ti to říct už dávno i když jsi byla moje nevlastní sestra brala jsem tě jako vlastní. Doufam,že pochopíte mojí troufalost,ale myslela jsem si,že to bude lepší když vám to řeknu i když některé Míšiny kamarády neznam. PS:Rada odpovím na dotazy. Dik za chvilku čtení smutného psaní,Ahoj Luci.Hej Míšo budeš nám chybět..:(

Nevim jak říct jak hodně mi bude chybět. Ale jednou písničkou z německa (2003) se chci s ní rozloučit a přitom dále na ní vzpomínat jako všichni její kamarádi a její rodina a příbuzný. Text písničky vám tu přeložim.

Titul: Všechno je jedno

Je to smrt co jako hvězda neočekávaně z nebe padne.
A někde na horizontu tiše v moři se ponoří.
A když přijde tak neměj strach.
Každej konec je nový začátek.
Abychom zemřeli žijeme celý život.
Všechno je jedno a patří dohromady.
Náš čas je ustavičně jenom na úniku před náma.
Někdy ho doženem, to bude náš konec.
A když to přijde, neměj žádný strach, je to jenom nový začátek.
Co by byl život bez smrti? Co by bylo slunce bez měsíce?
Život a smrt jsou milenci.
Co by byl den bez noci?
Všechno je jedno a patří dohromady.
Existuje pořád zase nový záčátek.

Originál text: Ales ist eins
Es ist der Tod, der wie ein Stern unverhoft vom Himmel fällt.
Und irgendwo am Horizont lautlos im Meer versinkt.
Und wenn er kommt hab keine Angst.
Jedes Ende ist ein Neuanfang.
Um zu sterben leben wir ein Leben lang.
Alles ist ein und gehört zusammen.
Unsere Zeit immer zu nur auf der Flucht vor uns.
Irgendwann holen wir sie ein. Das wird unser ende sein.
Und wenn es kommt, hab keine Angst. Es ist nur ein Neuanfang.
Was wäre ein Leben ohne Tod? Was wäre die Sonne ohne Mond?
Das Leben und der Tod sind ein Liebespaar.
Was wäre ser Tag ohne Nacht?
Alles ist eins und gehört zusammen.
Es gibt immer wieder einen Neuanfang.


Ve Vzpomínkách na kamarádku.
pro_kliste20-p200a.JPG
První zveřejnění: Neděle 8.6.08 Další aktualizace přijdou.

Moje slova: Tohle trefilo tentokrát přímo mě. Proto to je mezi kategorijema který jsou privátní a z tohoto důvodu budu taky upřílmej. Ten debil co jí přejel a ujel, co jí nepomohl a nechal jí ležet musí být potrestán. Musí si to ve vězení odsedět a stratit na doživotí řidičád. Nejraději bych byl i kdyby stratil všechen svůj majetek ale to buhužel nejde. I tak. Musí být tvrdě potrestán aby se tyto věci neopakovali.
Nejsme samy a dohromady jsme silní. My rozhodujem co bude a ne jiní! Ohledoplnost a zvodpovědnost za sebe a ostatní musí mýt dospělej člověk. Pomocte najít tohoto vraha. Dělejte tlak na polociji, právníky a politiky aby proti timto lidem víc dělali. Nikdo jí nám už nevrátí a život je to nejcenější co existuje. Nezapomenu na čas s ní, nezapomenu na ní.

Je to už přes týden co vim že Míša už nežije. Celou dobu jsem smutnil o ní a poslouchal tu písničku co jsem vám nahoře přeložil. Taky jsem přemíšlel kdo vlastně za to může co se jí stalo. I s toho důvodu že se pár věcí vůči její smrti ujasnilo. Sepíšu vám na co jsem došel a jaký lidi by mi raději neměli přijít pod oči (První kategorije.). Budou to dvě kategorije. Tu první obvyňuju že za to mohou. Tu druhou že nepomohli nebo mlčeli.

Ti co za to mohou:
1.) Její ex přítel co jí podrazil nohy - protože si s ní jenom hrál a nepoložil karty na stůl.
2.) Firma (Šéf) pro kterou pracovala - protože jí bezdůvodně vyhodily. Přitom pracovala víc než jiní.
3.) Řidič auta co jí srazilo - protože nedával dost pozor a nepomohl. Raději jako srab zdrhnul a nechal jí zemřít.

Ti co nepomohli nebo mlčeli:
1.) Řidič auta co jí srazilo - Protože nepomohl a nezavolal pomoc.
2.) Já - protože jsem nepoznal že se má tak špatně a nenabýdl jí pomoc a nepomohl když potřebovala.
3.) Míša - protože mi neřekla že potřebuje víc, neobrátila se na nás.
4.) Kamarádi - protože nepoznali že jí je tak špatně a potřebuje pomoc....
5.) Okolí - Protože mepomohli ....

P.S. etika má ten smysl lidem otevřít oči. Jen spolu nebudem mít takový velký stráty který jsou zbytečný.


DE_vlajka.JPG
Ich habe im chat viele Freunde. Beschtimmt sagen einege von euch. "Ach das sind keine echte Freunde." Na und bei einigen, so bei der hälfte der Leute ist das so. Aber die zweite Hälfte gehůrt zu den Freunden die real sind. Eine von ihnen ist Míša. Nick im chat klisti20. Und das passt. Liebes Mädel mit der es lustig ist. Zwar kenne ich sie erst seit kurzem aber es lohnt sich sie jede minute die es geht sie zu sehen. Man lacht, wundert sich, qwatscht, denkt nach und hilft sich. Wer wen ist unterschiedlich. So ist es bei Freunden. Sie helfen sich. Sie machte es genauso wie alle anderen mit den ich befreundet bin. Und wir kamen auch dazu sich zu trefen sobald es geht. Bei sovielen Freunden und Bekanten ist es statistisch möglich das jemanden was pasiert, aber ich dachte nicht daran. Und wenn, dann wird es jemand sein, dann wird es einer von den sein mit den ich nur so schreibe und bei den ich nicht mal weiss was sie so tun. Und bei den mit den ich befreundet bin, weiss ich dass sie so sicher leben wie ich und achten auf sich.
Und jetzt etvas über Míša und was pasiert ist.
22 Jahre , Polen - Gebohren in Prag 6.3.1986

08.06. 16:51 / Luci.Hej
Hallo Freunde von Míša-kliste20. Ich wollte es euch Anfangs nicht schreiben, aber ich gab mir viel Mut und am Ende seht ihr, dass ihr euch schreibe. In letzter Zeit sind Míše viel unglůckliche Momente pasiert, aber die letzte ist vor allem für mich unglücklich. Es ist am Donnerstag 5.6. passiert. Unsere Míša hat ein Auto angefahren und bis Hilfe kam überlebte Míša nicht. Míša ich wollte dir schon lange sagen, auch wenn du meine Stiefschwester warst, nahm ich dich wie meine echte. Ich hoffe, dass ihr mich versteht, aber ich dachte, dass es besser sei, wenn ich euch sage, auch wenn ich einige Freunde von Míša nicht kenne. PS: Gerne antworte ich auf Fragen. Danke für einen traurigen moment. Ahoj Luci.Hej Míša du wirst mir fehlen..:(

Meine Worte: Dieses traf mich diesmal persönlich. Deshalb ist das zwischen Kategorien welche privat sind und aus diesem Grund werde ich auch ehrlich sein. Dieser idiot, der sie angefahren hat und fahrerflucht begann, der ihr nicht half und liegen ließ, muss bestraft werden. Er muss dieses im Gefängniss absitzen und den Führerschein bis lebensende verlieren. Am liebsten hätte ich wenn er all sein Besitz verlieren würde aber das geht leider nicht. Ach so. Er muss hart bestaft werden, damit diese sachen sich nicht wiederholen. Wir sind nicht alleine und gemeinsamm sind wir stark. Wir entscheiden was sein wird und nicht andere! Rücksicht und Verantwortung für sich und andere muss ein Erwachsener sein. Hilft diesem Mörder zu finden. Macht Druck auf die Polizei, Anwälte und Politiker damit sie gegen diese leute mehr tun. Niemand gibt sie uns zurück und das Leben ist das Kostbarste was existiert. Ich vergesse die Zeit mit ihr nicht, ich vergesse sie nicht.

P.P.S. In diesen Artikel wird nicht alles aus dem Tschechischen übersetzt. Habt Verständniss. Das wichtigste wird natürlich übersetzt.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

RE: Míša/Klíště (kliste20) pajenka®svetu.cz 08. 06. 2008 - 18:12
RE(2x): Míša/Klíště (kliste20) pajenka®svetu.cz 08. 06. 2008 - 18:13
RE: Míša/Klíště (kliste20) luci.hej 09. 06. 2008 - 10:51
RE: Míša/Klíště (kliste20) maruš 11. 06. 2008 - 02:04