Ukrajina a NATO

15. únor 2017 | 18.00 |
› 

Tohle téma se už zamlčuje ve zprávách. Tak je na čase to zveřejnit na etice. I skrz nový události ale i starý. Určitě se najdou lidi co říkaj že je vše lež. Ale uvědomte si že etika je nezávislá a politicky nestojí za nikym. Etika stojí sama za sebe a pravdu.


Ukrajinská občanská válka ještě existuje a umírají dál lidi. Koho už zajímá jak začala. A i kdyby to zajímalo tak se nikdo nepřizná. Vždyť po celou tentu válku se lže. Ale to je přece u každý války. Pravda je první co se obětuje ještě než se poprvé vystřelí. Pravdivá válka by byl jak zázrak vzniku této země. Jedinečný. Prakticky by etika mohla psát o každý válce z obou stran. Otázka je jestli se to dalo politicky vyřešit. A odpověď je ano. Chtělo se to vyřešit politicky? Ne. A o vše, začátek, politický zájmy, výsledky a prohřešky všech stran, tady půjde. A i o prohřešky od NATO která má chránit jejich civilisty před neoprávněnýma útokama.

13.4.2014 začaly první ozbrojeny boje v Ukrajinským městě Slovjansk v okresu Donezk. Pro ruská strana po pádu koruptní vlády se cítila zneužitá a tato malá radikální skupina začla útočit na rozpadlý ukrajinský systém. Ukrajinská armáda po pádu koruptní vládě prakticky neexistovala a i policejní jednotky byly skrz korupci velmi oslabené. Tak měli pro-ruský separatisti lehkou hru proti zbilím policistům. Tito proti ozbrojeným separatistům neměli možnosti postupu.

Po té co nová vláda v Kievu zrealizovala že na východu státu radikálové střílej a obsazují vládní majetek nasadily rychle zbylé vojenské rezervy aby udržely klid než nově volená vláda bude nasazená. A tim by konflikt byl politicky vyřešená když poslanci všech stran se staraj o zájmy svých voličů. Tak jak je to v demokratiji normální. Ale i po voleb který separatisti prohrály nechtěli uznat výsledky a obvyňovaly novou vládu manipulací výsledku. A tohle nedokázaný obvinění zneužily k novýmu boji proti volený vládě.

Pokusy vlády zabránit separatistům se nepodařily skrz falešný hlášky separatistům že vojáci maj obsadit území. Mezitím samy separatisté začaly obsazovat krámy a kontrolovat státní budovy a peníze pro důchody a sociální podporu. Lidé začaly si stěžovat že není dost potravin. Separatisté co potraviny samy ze skladů zabavily sváděli chybění potravin na vládu a to že lidé jsou nový vládě jedno. A skrz to že lidé dostávaly převážně informace jen ze strany separatistů tak jim věřily a podporovaly je. Tak blokovaly postup vojáků kteří nechtěli jednat proti občanům a tak ustoupily.

Mezitím se s pomocí Ruska pro-ruští separatisti začaly pořádně organizovat pro boj proti zvolené vládě. Dokonce přijížděly ozbrojený ruští vojáci na dovolenou do území separatistů. Až konečně se ukrajinská armáda konečně zorganizovala a vláda byla postavena aby dávaly jasný povely tak na ukrajinský vojáky čekaly těžce ozbrojený pro-ruský separatisté a ruští vojáci na dovolené. Výsledek byly těžký boje o města a zničení Donenzk letiště který bylo subvencováno evropskýma penězi. Obě strany sřílely na města bez ohledu na to že tam ještě žijou civilisté. Což ale si ukrajinská armáda nedovolila bylo to co separatisté udělaly když otevřely dělopalbu na malou vesnici na straně ukrajiny a v rodiném domku zabyly granátem dvě nezletilé dívky. Víc než půlka mrtvých jsou neozbrojený civilisti. Pro-ruský separatisti začaly vydírat zbylý občany jídlem. Kdo pro ně nebojuje nic nedostane. Kdo chce uprchnout po tom se střílí. Kdo chce pomoc lidem v okupovaným území po tom se střílí. Kdo něco proti separatistům něco řekne tak zemře. Tak je jednání v územý obsazený pro-ruskýma separatistama.

A i když je to občanská válka státu co nepatří k NATO tak mělo NATO jednat 17.7.2014 kdy bylo sestřeleno letadlo co letělo z Amsterdamu a 293 lidí převážně z NATO-Států bylo zabyto. Obě strany dávalyvinu tý druhý. Ale to NATO nemusí zajímat. Stát nepatřející k žádnému svazu sestřelil letadlo s lidma z Nato-Států. Podle obraňské smlouvy od NATO měly Státy obsadit ukrajinské státní území a odzbrojit jak vojáky ukrajinské armády a tak i bojovníky separatistů a i ruský vojáky na dovolený. Kdyby jedna strana odmítla by to znamenalo vyhlášení války proti NATO-Státům. Tady mohly už boje skončit a nepokračovaly by až do dnes. Dnes se projevuje Silnější teror v separatistických územý.

Malý přehled roku 2014. V dalším článku bude přehled roku 2015 a 2016 samozřejně i ruských vojáků na dovolený.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář