Demokratická strana

16. únor 2017 | 15.00 |
› 

 Demokratije stojí za vládu lidu. Je to politický pořádek u kterýho moc a vláda je stavěna od lidu. Tohle jde v demokratiji skrz volby který se pravitelně konají. Většinou se volby opakují každý čtyři roky. V demokratiji je tisk (reportérský spravodajstvý) volný od kontroly státu a každý může vyjádřit volně svý myšlenky. Existují ústavní lidská práva a dělba moci.

Volby jsou volný, spravedlivý (kařdej má stejně hlasů) a tajný. Podle výpočtu hlasů a jejich procentuální rozdělení se ve vládě rozdělí počet míst na ruzné strany. V demokratiji často existují sociální strany, sociálně demokratické, takzvaný zelený a lidové strany.

Lid má právo volných protestů a demonstrací bez toho aby jim bylo ublíženou. Mohou konat jakoukoliv víru a vědu která neporušuje lidská práva a nebo práva a zákony zapsaný vládou která byla volena většinou občanů.

Demokradije skrz volby a diskuze je pomalá v jednání. Vše se dlouho probírá a opakovaně kontroluje a vylepšuje. Skrz to nemůže vláda reagovat rychle na zněmy co se konaj rychle. Jejich reakční doba je tak dlouhá jak dlouho trvají diskuze.

I tak se dá demokratije považovat za velkou volnost lidu, kde lid může cestu státu kdykoliv ovlivnit.

Problém demokratije je že rozhodnutí o něčem je velice dlouhý. Dloho se diskutuje, mění nebo vylepšuje. Rozhodnutý věci se mohou časem zase změnit. A hlavně o co důležitější a těžší rozhodnutí o to déle to trvá. Demokratije neni pro rychlá rozhodnutí. Jde více o moudrost lidu a o tý se musí dlouho diskutovat.

K uzávěru se dá i říct že demokratije je často zneužita kapitalismem.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář