Anarchistická strana

23. únor 2017 | 15.00 |
› 

Plno nespokojených lidí s demokracií křičí: "hurá anarchie". Ale musí se to pořádně probrat. Asi bude plno anarchistů zrovna křičet, že tak to neni. Ale vezměte základ a je to tak, jak to tu stojí.

Anarchisti jsou proti veškerý státní a vojenský kontrole. Jsou vlastně proti každýmu vládnutí lidí nad lidma a veškerýmu utlačování. Anarchisti jsou pro dobrovolnou spolupráci lidí, pro invidualitu, seberealizaci a rovnoprávnost. Ta spolupráce má být podle anarchistický strany v komuně nebo kolektivu a tim se přibližuje anarchistická strana silně ke komunistický straně. U anarchistický strany patří taky vše lidem v kolektivu. Anarchismus má být postaven mezi socialismem, kde se všichni staraj o všechny a volnosti žít, jak se každýmu chce.

Od tohoto základu ale anarchismus jde různýma cestama. Jestli jde více na stranu volnosti, nebo stranu kolektivu. I mezi těmahle dvouma způsobama jsou rozpory, co se inviduálně řeší. Nerozhoduje většina. Jedinec může dělat, co chce a nemusí podpořit ostatní.

Pravidla jsou i nejsou. Tim tahle stana nemá vůbec žádný určitý směr. Jediný, co je určený je, že nikdo nevládne nad nikym.

Realita je ale jako u jiných stran jiná. I v tý anarchistický straně existuje mluvčí a ten má určitou moc rozhodnutí. Často je to nejsilnější člen komunity, co všechny, co jsou proti němu utlačuje nebo diskriminuje a tim porušuje pravidla anarchie. Tito jedinci si zajišťují moc a taky kapacity kolektivu pro sebe. Ale neni vůbec žádná kontrola kapacit a zásob. Což u potravin může být problém.

Jakmile dojde k potížím tohoto druhu, tak se anarchisti rozpadají a trvaj na pomoci sociální sítě. Když žádná neexistuje, připojí se ke každýmu, kdo podá stravu a pobyt.

Silnej problém anarchie je, že nemůže vzniknout nic velkýho, protože se nikdy neshodne dost lidí na dost dlouho, aby vznikly třebas metropole. Pravidla neexistují. Každý může dělat to, co se mu zalíbí.

Často je anarchie zneužívaná jedincema, co skrz protest chtěj dostat moc nad jinýma. A tak se tento dost chybnej systém ještě nikdy neprosadil pro žádnou společnost. Ani nějakou vesnici.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář