Putin a Trump

3. březen 2017 | 18.00 |
› 

Ruský prezident Vladimir Putin si nechává sestavit psychologický profil svého nového amerického protějšku Donalda Trumpa. Podle předběžných závěrů analýzy prý Trump rád riskuje, ale dokáže být i naivní.

Profil sestavují bývalí ruští diplomaté spolu s prezidentskými poradci. Dospěli prý k názoru, že Trump zatím nepochopil, kdo proti němu v Kremlu stojí.

"V Kremlu probíhá velmi důkladná příprava, včetně sedmistránkového dokumentu vykreslujícího psychologický profil Trumpa. Je postaven obzvlášť na posledních třech měsících a posledních týdnech," cituje NBC bývalého náměstka ruského ministra zahraničí Andreje Fjodorova, který tvrdí, že Trumpa zná od roku 2000.

Bývalý ruský premiér Michail Kasjanov řekl, že Moskva sleduje Trumpovy kroky se znepokojením. "Rozhodně ne, neberou to s úsměvem. Situace je velmi vážná a celý Putinův tým je nervózní," řekl.

Psychologický profil má mít Putin k dispozici pro své první setkání s americkým prezidentem, jehož datum zatím nebylo oznámeno. Text se pravidelně doplňuje a reviduje, prozradil Fjodorov.

Trump prý chápe výkon prezidentské funkce jako byznys. Kreml se obává, že prezident nebude mít sílu změnit vztahy s Ruskem, které se na sklonku vlády Baraka Obamy ocitly na bodu mrazu.

Moskvu podle Fjodorova znepokojuje i Trumpův neustálý souboj s novináři. "Pohybuje se na tenkém ledě, je to riskantní hra,” poznamenal bývalý ruský diplomat.

Trump popisuje největší a nejdůležitější americký noviny a televize jako lháře co šíří nepravdivou propagandu proti němu a proti americe. Důkazi k tomu ale nepředloží.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář