Turecko / Erdogan

6. březen 2017 | 15.00 |
› 

Recep Tayyip Erdoğan je 26.2.1954 v Istambulu narozen a od 28.8.2014 prezident tureckého státu. Od 1994 do 1998 byl starostou v istambulu a od 3.2003 do 8.2014 ministrprezident v turecku. Erdoğan patří k konzervativní straně. Ze začátku šel demokratickou cestou ale rychle začal být autoritativní a soustředil se zvětšovat svou moc.

Svůj palác si postavil ilegálně v chráněný oblasti u Ankary i když to bylo soudem zakázano. A nejen to, ale i 1000 pokojů a cena 1,37 miliard tureckých lir (491 milionů Eury) ukázalo že ho zákony nezajímaj když jde o něj. I nákupní excesy jeho ženy za peníze z daňí (v průměru 10 000 Euro deně) ho nezajímaj.

Raději se soustředí umlčet veškerou opozici a protysty proti němu. Už od začátku chtěl umlčet hlavně opozice kurdských stran ale roku 2016 začal obhajovat a bez obhájby zavírat veškerý kurdský politiky a chvíli po tom i novináře a reportéry.

Tím se zvýšily atentáty a 15.6.2016 zkoušely díly turecké armády převzít moc v turecku. Ale oproti veškerému spravodajstný neni jasný původ tohoto pokusu.

Jsou i hlasy slyšet, podle kterých sám Erdoğan za tim stojí aby udóvodnil sesazení kurdských velitelů z armády a propuštění tisíců policajtů, soudců, učitelů a státních pracovníků co jeho politice 100% nenásledovaly. Což se taky tak vlastně stalo.

Nyní v roce 2017 chce Erdoğan zavíst prezidiální systém v turecku. Což by znamenalo že jen on rozhoduje o právách a parlement smí jen přikejvnout. Veškerá veřejná opozice neni možná ani svobodný volby.

Turecko patří k NATO a turecký hranice směrem sýrije jsou chráněny německými vojáky s protiraketovýma zbraněma. I tak obviňuje Erdoğan německo že jedná jako za fašistických dob jen protože jeho politici nemohly dělat reklamu pro jeho systém v německu.

Musí se říct že jeho politici lhaly co se týče o čem se bude jednat. Byla nahlášena kulturní výměna mezi německem a tureckem. To je první fakt. A na tom stavěl policejní a ochraný koncept policije. Změna znamená že existuje možnost výstup odřeknout a tak to bylo. První město nemělo dostatek policajtů a druhý město odřeklo protože politický vystoupení bylo moc pozdě nahlášený. Tohle dělali turecký politici častěji, že neřekly pravdu o důvodu výstupu.

Dalé se musí taky říct že žádnej stát neni povinen dovolit jinýmu státu politický vystoupení a tak zakázalo i dánsko tureckým politikům vystoupení a další státy postupně následují.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář