Jak se žije?

10. březen 2017 | 15.00 |
› 

Skrz to co dělám mám styk s plno lidma a vidim jak doma žijou. Od chudáka až po bohatýho. Nic neni skrytý, nic připravený. Čistá životní pravda. Teda vlastně i ta špinavá.

Něco mě překvapilo. Neni to u lidí tak čistý jak se říká. Daj se udělat různý kategorije.

První a nejnižší kategoriji vezmem lidi co nevidíme pomalu ani venku. Sociálně izolovaný, silná převáha, žádná práce. Tyto lidi málokdy vyjdou z bytu a nemaj žádný reální sociální kontakty. Nikdo se o ně nezajímá a nikoho si nepozvou domů. Ani zvířata nemaj. Teda alespoň ne většího druhu. Oblečený do věcí který by jste nepoužily už ani hadr aby jste nic neušpinily. Jejich byty nemusíte vidět protože když otevřou dveře tak je už cítíte. U mužů ještě zatemněný aby to co je vevnitř nebylo vidět. Koberec, co neni už ani poznat, se skládá s velký vrstvy prachu a zbytků koberce. Nějaký drobky co se nedaj identifikovat leží na zemi. Půchod smradu se nedá identifikovat stejně jako kuchyň, sporák a čistý nádobí. Nějak totiž neni k nálezu.

Druhá kategorije neni o moc lepší. Jen k tomu přijdou zvířata. Většinou kočky. Tyto lidi jsou alespoň oblečený do čistých věcí. Kuchyň jde sice už poznat ale to je taky vše. Půlka sporáku většinou zadělaná tak že se sporák dá jen na půl používat. Jinak všude špinavý nádobý a zbitky jídla. Jinak koberec se nedá poznat, z bytu to táhne trochu míň ale stejně je člověk rád když rychle odejde.

Třetí kategorije se už lepší. Sice neni uklizeno ale kuchyň je v pořádku a taky tak poznat. Jen na zemi se honí špína včude kde se nechodí. Tady se najdou už i děti.

Čtvrtou kategoriji znáte samy už. Možná ne úplně čisto ale vyluxováno. Sem tam něco leží, pár věcí na zemi. Ale obývák obyvatelnej. Žádnej pach, málo prachu. Občas zvířata co jsou cítit.

Pátá kategorije ja asi nejčastější. Uklizeno, sem tam něco leží. Prostě je vidět že se tam bydlí, žije a člověk se o úklid stará a je vidět že bývaj i návštěvy a ani ten pach od zvířat moc neni. Větrá a uklízí se dost často.

Skočíme teď na lidi s více penězma. Partnerka nepracuje tak je doma a dělá tam. Uklizeno všude, vyvětráno všude. Ale ještě to neni luxus.

Skočíme teda ještě dál. Na ten luxus. Vše vylištěný, vše uklizený. Jako by tam nikdo nebydlel. Jak sterilní. Ale než pochválíte obyvatele tak koukněte že maj tolik peněz že maj uklízečku na celý den. Jako normální člověk máte pomalu strach tuto čistotu narušit.

Musí se říct že ty první dvě kategorije vůbec nezaregistrujem. Nevidíme je normálně. Ale já je vidim, cítim. A jsou kolegové co maj problém se nepoblejt. To jako dodatek k pachu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář