Známí, Kamarádi, Přátelé

11. březen 2017 | 15.00 |
› 

Ó to je téma kde se bude každej hádat protože má jinej názor. O to vzrušující to je.

Koho popisujete jako známost, kamaráda či přítele? A kolik tich známostí, kamarádů či přátel máte?

Privátně: "Já osobně mám velkou změnu. Po době co byla potřeba pomoc se kruh kamarádů a přátel zmenšil tak že se daj spočítat na jedný ruce. Co zbylo byly když vůbec ještě známosti."

Popisujem hodně lidí jako kamarády a kolik jich tak popisujem, tolikrát se to taky mění. Mění se to vždy když je úzko. V úzkosti kamarádů nebo naší. Na jaký straně stojíme je různý. A jak se kdo chová je taky různý. Někdo pomůže kde může, někdo vůbec. Občas se pomoc nebo spíše nepovedená pomoc lidem předhazuje a tim kamarádstvý je někdy taky poškozený nebo i končí.

Jak se pomáhá je otázka společnosti a bohatsvý dotyčných. Kde lidi veřejnosti (zpěváci, herci, populární politici adt.) pomáhaj že darují peníze různým orginizacím a rádi se ukazujou s touhle finanční pomocí tak bohatý který nejsou v televizi nebo v bulváru málokdy pomáhaj bez toho aby jim to více vyneslo. Něco za něco víc, je moto u nich.

Na druhý straně zase lidi bez peněz pomáhaj kde se dá, kde maj čas a i peníze který většinou ani nemají navíc. Sociálně slabě postavený pomáhaj bez podmíňky aby dostaly víc zpět a to s garantijí.

A ti mezi? Tam je to různý. Dá se skoro říct podle nálady a jak samy na tom přesně jsou. Tady je plno aspektů co rozhodují jestli dotyčný pomůže nebo ne a jak pomůže.

Ale zpět k známým, kamarádům a přátelům. Daná pomoc nebo zneužití pomoci je začátek nebo konec kamarádstvý. Do tý doby vládne jen sympatije a zábava.

Problematický je že jsou "kamarádi" co se v kráse života připojí. Občas nějakou tu pomoc od nás dostanou, maličkosti, někdy i víc. Ale pak když je nám úzko najednou mluví o tom jak pomoc nemohou nebo jak by pomohly kdyby mohly a přitom vidíte že mohou. Místo toho se odmlčí a přijdou až to samy vyřešíte. Buď vás překecaj a vše je zase krásný a pokračuje tim že chtějí vaší pomoc a nebo si řeknete: Znám tě a bavím se s tebou. Ale kamarádství už nevidím.

Známost je vše co ještě je.

Pak jsou známí co nám pomahají a který ani za kamarády neberem. Trpělivě se o nás starají a i při pro blému nezmizí. A my je popisujem jen jako známost, jen protože se nám nějak nelíbí, nebo se s nima nechcem všude ukázat. Přitom nám jsou dobrýma kamarádama.

Ale takovou si děláme společnost. Propaguje se nám že musíme být lepší než jiný a když tak pro tuhle cestu zneužít i jiný. Tak i u kamarádstvý. Může se ale říct že plno lidí se proti tomuhle systému postavý a řekne ne. Chtěj to spravedlivě bez zneužívání přátel někam dotáhnout. Samy často odmítaj pomoc a přitom jí ve společnosti maj tak často potřeba jako každý jiný. Jestli patříte k tim co proti tomuhle společenskýmu systému se postavují tak napište do komentářů. Klidně i kde děláte třebas vyjímky.

Na konec rozhodnutí kdo je známost, kamarád-ka, přítel je děsně komplikovaný a tohle je jeden malej aspekt. (Sympatije, finance, pomoc a podpora plus osobní a společenský názory.)

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář