Holka na přechodě a předpis varovací vesty.

14. březen 2017 | 16.00 |
› 

Jak na titulku vidět a i podle rubriky, půjde o reální věc. Co to stálo v novinách? V čechách maj i chodci nosit varovnou vestu? Jak stilový. Chci vidět politika v saku a přes to tu varovnou vestu. NESMYSL!!!Jste totálně debilní? To je vážná otázka. Jako hezký že to má být pro bezpečnost ale jako zapomeňte že tak bude méně nehod. Naopak. Sugerovat to umí jen jednu věc. Falešnou bezpečnost.

A módně je to taky hrůza.

Proř falešnou bezpečnost? Jsou přeci lépe vidět. No jsou ale co to pomůže když někdo stratí kontrolu nad vozidlem, autem, náklaďáku. A co to pomůže když chybí pozornost. o právě nic.

Brzdit! Proč? Protože holka skočila.... ne neskočila ale něco podobnýho.

Samafor a přechod pro chodce. Normálně a správně se čeká na zelenou pro chodce než se jde přes silnici. Hlavně když je to hlavní silnice kde jezdí pořád auta. Ale holka (tak 15-16let asi) si myslela něco jinýho, spíš myslela na něco jinýho. Takže holka s mobilem v ruce, zapoutaná tim co na něm viděla, se sluchátkama na uších jde. Jde po chodníku na přechod. Aňiž by zaregistrovala že má červenou a auta ještě zelenou. Jen díky rychlí reakci řidičů se jí nic nestalo. Jí by ani ta vesta nepomohla. Raději inteligentní auta. Co vy na to?

Místo směšných nápadů a předpisů, zákonů by se měla vylepšit technika která varuje před nebezpečím a která umožní nehody udělat jistější pro život a zdraví.

Zrovna to nosení tich vest propaguje dětem falešnou bezečnost. Školky to začaly dělat a děti dávaj méně pozor. Místo toho aby se dětem přístupně podalo jaký nebezpečí kde hrozí a jak se chovat venku na chodníku a silnici, tak se to zjednoduší timto falešným bezpečí varovnou vestou. Že děti skrz to častěji lítaj pod auta, protože se nekoukaj jestli něco jede, na to se nikdo nekouká? Výchova je to co je potřeba a to neudělá varovací vesta ale školy a rodiče.

Jenže rodiče co samy chodí na červenou a bez koukání přes silnice se nemohou divit když dítě to dělá taky. A pak když se něco stane tak křičí nejvíc. Před školou nenechávat děti vystupovat přes silnici, jezdit moc rychle. Jsou to často přestupky dospělích co děti kopírujou.

Plno věcí co se dá napsat a předhazovat. Ale nepomůže to. A to že se propaguje bezpečnost s varovací vestou je velká chyba státu.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

 zatím nebyl vložen žádný komentář