Znásilnil dceru (29.4.2008)

12. červen 2008 | 12.30 |

Podle obžaloby muž v letech 2002 až 2007 několikrát znásilnil svou nezletilou dceru (narozena 1992). Aby bylo po jeho vůli, ji i mlátil.
Odsouzený od počátku tvrdí, že celou věc zosnovala jeho dnes již bývalá manželka. "Manželka si našla jinýho, takže jsme se rozvedli. Tohle si na mě vymyslela, protože se mi chce jenom pomstít," sdělil po vynesení rozsudku Červeňák.
Podle psycholožky se dá mladistvé dceři obžalovaného věřit. Ta totiž před začátkem hlavního líčení ze strachu z otce uváděla, že pohlavní styk měla s jiným chlapcem. Poté ale vyšla najevo pravda – to, že ji znásilnil její vlastní otec.

Matka vše věděla
Na celém případu je však nejvíce zarážející to, že matka a bývalá manželka odsouzence o všem věděla a nic s tím nedělala. "Když je nachytala, potrestala naopak oba dva, protože se domnívala, že k souloži došlo z obou stran dobrovolně," řekl předseda senátu Tomáš Bouček. "Soud z tohoto vyvodil, že dcera, vlastně ještě dítě, nevěděla, jak se má zachovat, a nic neřekla," doplnil Bouček. Podporu nenašla ani u sourozenců, kteří stáli vždy na otcově straně, neboť ten měl oproti matce v rodině silné autoritativní postavení.
Tvrzení Červeňáka, že dceru navedla k výpovědi jeho bývalá žena, soud vyloučil. "Znalkyně neshledala u poškozené žádný návod nějaké třetí osoby. Výpovědi byly podrobné a souvislé," pronesl Bouček.

Trvalé následky
Dle psycholožky bude mít postižená trvalé následky. "Obžalovaný potencionálně i fakticky ovlivnil budoucí sexuální vývoj dívky, která je vším otřesena," dodal Bouček při zdůvodňování rozsudku.
Dle znalce těžko napravitelný Červěňák si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, stejně tak učinila státní zástupkyně.

P.S. Přesnější informace mi chybí.

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře